Whey Protein Nedir?

23 Ağustos 2016 / Genel
Whey Protein Nedir?

Sağlık kazanma yolunda büyük adım atmak isteyenlerin akın ederek hareket kazandığı spor merkezleri, sadece hareket etmenin yeterli olmayacağını düşünüyor olmalı ki, Whey protein nedir? Konusunun üzerine giderek, sporcu destek gıdaları üzerine endişesi olanların endişelerini ortadan kaldırmak adına hertürlü çalışmayı yapmaya gayret sarf ediyor.

Whey Protein Nedir? Nasıl Üretilir?

Konu hakkında hiçbir bilgiye sahip olmayanların en çok merak ettiği konudur Whey protein nedir? Whey proteinler bir inek sütü proteini’dir. Kompleks gıdalar şekline getirilerek gerek kullanımı, gerek gereksinimlere cevap verebilmesi bakımından normal besinlere göre daha çok etki göstermektedir. Bu nedenle spor yapanların Supplement diye tabir edilen sporcu destek gıda ağları için ayrı bir bütçe hesaplaması doğru olacaktır.

Spor yapmayı sadece spor merkezine kayıt olmak zannedenlere, birinin sporcu beslenmesi üzerine yönlendirme yapması en doğrusu olacaktır. Protein’ler mevcut kaslarımızı antrenman programları ile deforme ettikten sonra kaslarımızın toparlanma sürecine girmeye başladığı andan itibaren adele tarafından hızlıca emilip, aktivite sonucu yıpraran kasların gelişmesine yardımcı olan sporcu takviyeleridir. İnek sütünden üretilir. Yapısında kazein bulunduran Whey protein, kazeinden daha kaliteli ve etkili bir protein çeşididir. Bu nedenle her firma Whey protein üzerine yoğunlaşmıştır.

Kaslarımızın temel malzemesi olan protein’ler kompleks gıdalardan elde edilebileceği gibi normal besinlerden de elde edilebilir. Et, süt, yumurta gibi ürünler normal besinlerden elde edilen protein’lere verilebilecek en iyi örneklerdir. İskelet yapımızın ayakta kalıp, sağlığını bir ömür boyu koruması için gerekli olan kaslarımız, protein’lerden oluşmaktadır. Kaslarımızın temel malzemesinin protein’lerden oluştuğu gerçeği, bir çok spor firmasının protein içerikli ürünlere yönlenmesine neden olmuştur.

Whey protein nedir? Sorusunun cevabını verip, insanları bu konuda ikna etme çabaları tarım ve köy işleri bakanlığı izni ile protein ticareti yapan firmaların epeydir uğraştığı bir konudur. İnsanlar tarafından bilinmeyen Whey protein konusu, bir çok kişi tarafından halen çözülememiş soruları bünyesinde barındırıyor. Peynir altı suyundan üretilen Whey proteinler, belirli başlı bir çok işlemden geçirilerek üretilmektedir. Saflığından ve doğallığından bir şey kaybetmeden üretilen inek sütü proteini olan Whey protein’ler, filitreleme işlemlerine tabi tutularak akıcı ve saf hale getiriliyor. İyonlama işlemleri ile protein’in bileşen yapısına zarar vermeden Whey protien halini alıp, ıslak yapısından kurtulması için kurutulan protein’ler, ambalajlanıp satışa hazır hale getirilerek, spor severlerin hizmetine sunuluyor. Egzersiz, form ve sağlığın bir parçası olan protein’ler, dengeli ve kullanım perspektifine uygun tüketildiği zaman olukça faydalıdır.

Form dolu, sağlıkla uyandığınız günlerde görüşmek üzere…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x