Ankara’da Yağ ve Kas Ölçümü

14 Mayıs 2018 / Genel
Ankara’da Yağ ve Kas Ölçümü

Ankara’da yağ ve kas ölçümü yaptırmak isteyenler eskiden bu hizmeti sadece diyetisyenlerde alırken günümüzde aynı tespitleri spor merkezleri, hastaneler, beslenme takviyesi satan işletmeler ve hatta belediyelerin anlaşmalı Segmental analiz merkezlerinden alabilmektedir. Hal böyle iken dileyen kişilerin rahatlıkla bedensel durumu hakkında bilgi sahibi olabilir, egzersize dayalı bir yaşam sürdürebilir.

Yağ ve Kas Ölçümü

Segmental analizler kişilerin vücutlarındaki yağ ve kas oranlarının yanında sıvı, protein, mineral gibi değerleride vermektedir. Yağ ve kas ölçümlerinin spor salonlarında yapılmasının altında yatan temel neden kişilerin vücudu hakkında bilgi sahibi olunması ihtiyacıdır. Antrenman programı hazırlayan antrenörler yağ ve kas ölçümleri ile sporcularının hangi bölgesinde ne kadar yağ ve kas birikimi var bilir. Bu bilgiler ile yoğunlaşması gereken noktalara yönelik hareketler sporcu program kartlarında yerini alır. Belirli bir süre sonunda uygulanan programların değişim dönemlerinde tekrarlanan yağ ve kas ölçümleri sporculardaki gelişim parametrelerini verir. Segmental yağ ve kas ölçümleri, gelişim sorunu yaşayan sporcuların neden gelişmediği üzerine sonuçlar sağlar. Bu sonuçlar antrenörlerin faydalandıkları önemli noktalardır. Örnekle açıklayacak olursak, kas geliştirmek üzerine spor salonuna gelen bir kişinin 4 haftalık bir antrenman programı sonunda kaslarında artış olması gerekir. 4 hafta sonunda yapılan analizle kas kaybının görülmesinin iki nedeni vardır. Yaşanan kas kaybı sıvı eksilmesine bağlı kas kaybı da olabilir, protein eksilmesine bağlı kas kaybı da. Burada önemli olan uzman antrenörün segmental analizleri doğru yorumlayabilmesidir ki kas kaybı yaşayan kişinin eksikliklerine doğru yanıt verebilsin. Body ve fitness programlarının yeni antrenman sistemlerinde olmazsa olmazı olan segmental yağ ve kas ölçümlerinin yapıldığı yerler önem arz eder.

Ankara’da Yağ ve Kas Ölçümü

Ankara’da yağ ve kas ölçümü yapan onlarca merkez bulunuyor. Her ilçede ve semtte bulunan analiz merkezleri ile spor salonları yağ ve kas ölçümlerini belirli bir ücret karşılığında yapaktadır. 40 tl ile 99 tl arasında değişen yağ ve kas ölçümleri Tanita cihazları ile yapılınca doğru sonucu vermektedir. Tanita cihazlarının gerçek sonucu verebilmesi için cihazların 6 ayda bir kalibrasyona girmesi ve bakımlarının yapılması gerekir. Anca bu hizmet kalitesi ile devam eden işletmeler bu ölçümleri sağlıkla yapabilir. İşletmemizdeki yağ ve kas ölçüm ücretleri aşağıdaki gibidir.

2018 Yılı Yağ ve Kas Ölçümü Ücretleri ( Tanita Analizleri )

12 Analiz  12×30 tl = 360 tl

 6 Analiz     6×40 tl = 240 tl

 4 Analiz     4×50 tl = 200 tl

 1 Analiz     1×60 tl = 60 tl

Bedensel durumunuzu düzenli olarak takip etmek istiyor ve Ankara’da yağ ve kas ölçümü yaptırmak istiyorsanız buradan randevu alabilirsiniz.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Taner CURA
Taner CURA
16 Mart 2021 13:37

Birçok tesiste analiz yaptırdım sonuçları hep mantık dışı verdi. Kulübünüz analizde ve hocanızın yorumlaması ve tavsiyesi ile en iyisi diyebilirim. Eryamandan üşenmeyip gelip analiz yaptırıyor, antrenman programımı çıkan sonuçlara göre düzenletiyorum. Mustafa hoca sayesinde öğrendik bu işi. Yaptık sagolsun. Selamlar kendisine.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x