En iyi Pilates Salonu

7 Mart 2018 / Genel
En iyi Pilates Salonu

En iyi pilates salonu özellikleri pilatesle yatıp kalkan bayanları yakından ilgilendiriyor.  Kadınlar için en önemli egzersiz yapma yolu olan pilates dikmende hemen hemen her salonda belirli günlerde uygulanmaktadır.

Pilatesin Türkiye’deki Kısa Süredeki Gelişimi

Pilates sporu Joseph Pilates tarafından bulundu. 1900’lü yılların ilk çeyreğinde geliştirmeye başlandı, kendi stüdyolarında 1960 yılına kadar çalışmalarına devam etti. 1900′ lü yılların ilk çeyreğinden günümüze kadar gelen pilates deyim yerindeyse geliştikçe gelişti ve dünya çapında bir spor oldu. Günümüzde tüm dünyada en çok yapılan sporlar arasında ilk 3’de yer almaktadır. Pilates sporunun bu kadar yaygın olmasının ülkemize de yansıması olacaktı ki oldu da zaten.

Türkiye’dek spor salonlarında 1980’li yılların başından bu yana uygulanan tek grup aktivesi, hatırlayanlar iyi bilir step ve aerobik antrenmanları idi. 2000′ li yıllara kadar özellikle kadınlar tarafından yoğunlukla yapılan step aerobik antrenmanlarının diz kapaklarında, iç çapraz bağlarında çekmelere, yırtılmalara neden olması ve bu şikayetlerin hatırı sayılır bir kitle tarafından dile getirilmesi ile ülkemize pilatesin gelişi aynı döneme denk gelmektedir. 2000’li yılların başı Türkiye’de insanların spor salonlarına pilatesi sormaya ve talep etmeye başladığı dönemdir. Belediye spor salonları, özel spor salonları, üniversite spor salonları dahil pilates hakkında ufakta olsa bir bilgiye sahip olan hiçbir kurum ve kuruluş yoktu, bu durum ülkemiz spor akademisyenleri tarafından yakın zamanda araştırılacak, bulunup getirilecek konular arasında ilk sırada yer alacağa benziyordu ve nitekim de öyle oldu. Kısa zamana devletimiz öncülüğünde ülkemize getirilen pilates dünyada olduğu gibi ülkemizde de en popüler spor aktivitesi oldu.

En iyi Pilates Salonu Üyeleri ve Bilinmeyenleri

Gelelim en iyi pilates salonu konu başlığımıza. Çankaya ilçemizin sporla en barışık semti olan dikmen, Türkiye’de pilatesi ilk talep eden insanların yaşadığı bir semt ve spor salonu kültürü oldukça yüksek. Hal böyle olunca dikmen spor salonlarında dünyada fenomen hale gelen sporları bulmakta mümkün oluyor. Çünkü halk yakından takip ediyor ve özel spor salonlarından bu sporları talep ediyor. Bir nevi Türkiye’deki kapalı spor salonlarının spor konseptini belirliyor Ankara’nın dikmeni.

Özelliklerini saymakla bitiremeyeceğimiz dikmen kulüpleri gücünü mevcut üyelerinden almaktadır. Hizmet kalitelerini üyelerinin talepleri doğrultusunda geliştiren spor salonları deyim yerindeyse sporun kalbini oluşturuyor. Sırf salon aktivitelerinin işleyişine önem veren ve uzak semtlerden kişiler, en iyi pilates salonu kulüplerine egzersiz yapmaya geliyor. Bu gelişmeler işletmeleri ve antrenörlerini mutlu ediyor. Olumlu etkilerin spor hizmetine yansıyan etkileri de olumlu oluyor ve bu durum en az 15 yıldır bu şekilde devam ediyor. Dikmenin en iyi pilates salonları ve antrenörleri için buradan iletişime geçebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x