Ankara Dikmen Spor Salonu

19 Mart 2018 / Genel
Ankara Dikmen Spor Salonu

Ankara dikmen spor salonu özellikleri özellikle bahar aylarının gelmesi ile birlikte insanımızın Google’da en çok arattığı kelimeler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Hemen hemen her işletme Google arama motorlarında var ve özelliklerini anlatan web siteleri ile müşteri portföylerine faaliyetleri hakkında bilgi veriyor. Böylelikle form tutmak isteyenler Google sayesinde birçok işletmeyi yakından tanıma ve tercih etme fırsatı buluyor.

Ankara Dikmen Spor Salonu Özellikleri

Türkiyemizin başkenti Ankara’nın spora en düşkün ilçeleri arasında ilk sırada yer alan ilçesi tartışmasız Çankaya’dır. Çankaya irili ufaklı birbirine yakın onlarca merkezin varolmasının yanında açık hava spor sahalarıylada diğer ilçelerden ayrılmaktadır. Ankara’nın hiçbir ilçesinde Çankaya’daki gibi spor salonları ve açık spor sahaları ve spor yatırımı yoktur. Çankaya’nın spor sahaları ve salonları bakımından zengin yapıya kavuşmasında şüphesiz yaşayan insanların payı büyüktür. Çok spor yapan insan çok spor hizmeti veren spor salonu ve belediye yatırımları demektir Çankayada.

Ankara’da birçok ilçe ve semtte özel spor salonu olarak işleyen spor merkezleri bulmak mümkün. Bu merkezler merdiven altı diye adlandırılan merkezlerden de oluşuyor, son sistem merkezlerdende. Fakat sadece Ankara Dikmen spor salonu kulüplerinde merdiven altı spor salonu olarak faaliyet gösteren spor kulübü yok. Merdiven altında küçük metrekarelerden oluşan spor salonlarının dikmen semtinde tutunmasının mümkün olmadığını görüyoruz. Bu nedenle tüm kulüpler giriş ve giriş üzeri katta kurulmuş ve kurulmaya devam ediyor. Fitness, Body, Pilates, Zumba, Kick Boks, Crossfit  gibi sporları rahatlıkla bulabileceğiniz dikmen spor salonları akademili antrenörler tarafından işletiliyor. Bu özelliği ile spor salonları dikmende oturanlar için büyük şans.

Özellikle bahar aylarının gelmesi ile yoğunlaşan bu özel kulüpler hizmet bakımından en iyi, iyi ve orta kalitede hizmet olarak birbirinden ayrılmaktadır. En iyi hizmeti veren kulüplerdeki özellikler temizlik durumu, ekipman kaliteleri ve adetleri, antrenör sayıları ve kademeleri, sporda çeşitlilik ve takip, işletme politikası ve insan kaynakları özellikleri üst düzeydir. İyi olarak adlandırılan kulüplerde ekipman kaliteleri, antrenör kademeleri, takip ve insan kaynakları özellikleri en iyi hizmet veren kulübe oranlar biraz daha düşük seviyededir. Orta seviyede faaliyet gösteren kulüplerde ise ekipmanların Çin malı ekipmanlar olma ihtimali yüksektir. Antrenör kademeleri de en iyi ve iyiye oranla daha aşağı düzeydedir. En iyi seviyede 4.Kademe antrenör bulmak mümkünken, iyi ve orta seviyede en fazla 2.kademe antrenör bulunmaktadır. Orta seviye hizmet veren kulüplerde kişisel spor takibi yapılmamakta, antrenman programları yenilenmemektedir.

Ankara Dikmen spor salonu 2018 yılı ücretleri aşağıdaki gibidir.

Dikmen Spor Salonu 2018 Yılı Ücretleri

Aylık ve 3 Aylık Üyelik Satan Spor Salonları : 1 Ay : Liste 180 TL iken, Kampanyalı 120 – 150 TL arasında değişmektedir. 3 Ay 550 TL iken, kampanyalı 400 – 450 TL arasında değişmektedir.

6 ve 12 aylık Üyelik Satan Spor Salonları : 6 Ay : Liste 990 TL iken, Kampayalı 600 – 780 TL arasında değişmektedir. 12 Ay 1800 TL iken, Kampanyalı 1000 – 1400 TL arasında değişmektedir.

1 ve 3 Yıllık Üyelik Satan Spor Salonları : 1 Yıl 2000 Tl iken, Kampanyalı 1400 – 1700 TL arasında değişmektedir. 3 Yıl 3000 TL iken 2500 – 2750 TL arasında değişmektedir.

Dikmen Spor Salonu Büyüklük Ölçüleri

100 metrekare ile 1200 metre kare arasında değişen kulüplere ev sahipliği yapan dikmen en kaliteli spor kulüplerinede ev sahipliği yapmaktadır. 100 ile 400 metrekare arası ölçülere sahip kulüpler genelde taekwondo ve kick boks salonu olarak çalışmalarına yön veriyor. Kimi zaman aynı ölçülere sahip body salonları açılsada kısa süre içerisinde kapanıyor. 500 ile 800 metrekare arası yüz ölçümüne sahip salonlarda ise daha karma antrenman programlarına katılmak mümkün. Bu salonlarda body sporu yapan birisinin bunun yanında Spinning veya Crossfit yapma imkanı mümkündür. 900 metrekare ile 1200 metrekare arası ölçülere sahip bir işletmede ise her türlü aktiviteyi bir arada bulabilirsiniz. Sporun yanında sauna, solaryum ve masaj hizmetlerini de bulabileceğiniz bu kulüpler sadece 6 ve 12 aylık üyelikler ile çalışmaktadır. Müşterilerine sporun yanında lüksüde sunmayı hedefleyen bu kulüplerden faydalanmak diğerlerine oranla biraz daha maliyetli.

Hangi Spor Ekipmanı Markası Vücut Dostu

Yapılan araştırmalar ve ortaya konan gerçekler Pulse fitness ekipmanlarının vücut dostu olduğunu ortaya koyar cinsten. Yüksek teknoloji ile üretilen bu ekipmanlar ile spor yapanlar kısa sürede sonuç alırken sakatlanmıyor, eklemleri zarar görmüyor. Pulse fitness ekipmanları ile donatılmış kulüplerde spor yapmaktan kaçınmayın. Ekipmanlar ve kullanılan teknolojiyi görmek için buradan bakabilirisiniz.

Ankara Dikmen spor salonu içerisinde en iyi kulübe ulaşmak için buradan iletişime geçebilirsiniz. Form ve sağlık dolu günler sizinle olsun.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x