Vücut Kitle İndeksi Hesaplama (BMI)

Vücut Kitle İndeksi Hesaplama Programı (BMI)

Vücut Kitle İndeksi (BMI) hesaplama programını bilmek yetiştin erkekler ve kadınların sağlığı açısından önemlidir. Boy ve kilo değerlerinizi girerek aşağıdaki hesaplayıcıdan Vücut Kitle İndeksinizi (BMI) hesaplayabilirsiniz.

Calculate
Metric Imperial
Your Body Mass Index is
?
These calculations are based on averages.

Vücut Kitle İndeksi Hesaplama

Yukarıdaki hesaplayıcı aracılığı ile Vücut Kitle İndeksini (BMI) öğrendin. Genel sağlık sorunlarınızın üstesinden gelmek için bir adım daha atmış bulunuyorsun. Aşağıdaki bilgilerden BMI değerlerinizi anlayın.

BMI’ nız 18.5 değerinin altında ise;

BMI değeriniz düşük ağırlık kabul edilmektedir. Zayıf BMI değerlerinin bazı sağlık riskleri oluşturabileceğini unutmayın. BMI hesaplamaları hakkında sağlık uzmanınıza veya kişisel eğitmenlerimize danışınız.

BMI’ nız 18.5 – 24.9 değeri arasında ise;

BMI’ nız normal olarak kabul edilir. Bu sağlıklı değer aralığı ile sağlık sorunları riskiniz düşüktür ve ideal fitness ölçülerine yakın olduğunuz anlamına gelir.

BMI’ nız 30 değeri üzerinde ise;

BMI’ nız kilolu olarak kabul edilir. Fazla kilolu olmak kardiyovasküler hastalık riskinizi arttırabilir. Sağlığınızı iyileştirebilmek için dengeli beslenme ve fitness faaliyetleri ile yaşamınızı yeniden dizayn etmeyi düşünün. Vücut kitle indeksi hesaplama programına buradan erişebilirsiniz.

Egzersiz Bulucu

Sınıf Bulucu