Pilates ile İlgili Bilinmeyen Herşey

10 Mart 2016 / Genel

Neden Pilates

Ortaya çıktığı günden bu yana milyonlarca kişiyi peşinden sürüklemeyi başarmış olan pilates, faydaları bitmeyen gelişmelere imza atıyor. Bayanlar için spor denildiğinde en iyi cevap olan branştır pilates. Bu nedenle bayanlara pilatesin bilinmeyenleri nelerdir? sorusunun cevaplarını vermeye çalışacağız. Tüm bedeni çalıştıran egzersizleri ile günümüz yaşantısında sağlık depolayıcı olmasının yanında, sıkılaştırıyor ve atletik görünmenizi sağlıyor. Pilates ile sıkılaşan bedenler sağlıklı beslenme listeleri ile kalorili ve katkılı beslenme örneklerinden uzak kalıyor.

Pilates ile form tutmuş bir bayan bir hamburgerciden yemek yemiyor, daha çok ızgara ve beyaz etle besleniyor. Sıvı tüketiminin oldukça önemli olduğu günümüzde pilates ile aldığınız sıvı, vücudun ihtiyacı olduğu kaslara dağılıyor ve kasların ihtiyaç duyduğu sıvı ihtiyacı giderilmiş oluyor. Pilates ile tanışan ve hayranı olan bayanlar pilates antrenmanlarının gün ve saatinin gelmesi için deyim yerindeyse zamanı iple çekiyorlar.

Pilates ile İlgili Bilinmeyen Herşey

Ankara’ya pilatesi tanıtan ve öğreten antrenörlerin en başında yer alan pilates eğitmeni Arzu EROĞLU, bayan erkek demeden herkesin pilatesi duyup öğrenmesini sağlıyor. En verimli ve etkili pilates çalışmalarının Arzu EROĞLU ile yapılan çalışmalar olduğunu öğrencisi olan bayanlar dile getiriyor. Verdiği pilates hizmeti ile kendisine hatrı sayılır bir hayran kitlesi toplayan Arzu hoca, reklama ihtiyaç duymadan yoluna devam eden antrenörler arasında yer alıyor. Çünkü Arzu hoca verdiği hizmet ile adından sıkça söz ettiriyor ve de reklamını yapmış oluyor.

Ankara pilates salonları adı altında pilates hizmeti veren kulüplere yetiştirdiği antrenörler ile de Ankara’nın pilates antrenörü ihtiyacını karşılamasına yardımcı olan Arzu EROĞLU, insanların usta antrenörler ile çalışıp pilatesİ gerçek anlamda yaşamalarını istiyor. Acemi antrenörlerin pilates branşına zarar verdiğini dile getiren ünlü çalıştırıcı, sektöre yeni ve deneyimli antrenörler yetişmeli ve bu işi bilenler yapmalı diyor.

Pilates’in faydalarını yaşamadan çalışamalarına son veren insanların olduğunu söyleyen Arzu EROĞLU, bu durumun tek sorumlusunun pilates antrenörü diye geçinen insanlar olduğunu dile getiriyor. İşini seven ve saygı duyan antrenör’lerin kendisini her fırsatta geliştirmeye yönelmesi gerektiğini açıklayan usta çalıştırıcı, pilates zengin egzersiz sistemlerinden oluşuyor, pilates antrenörleri  yeniliklere açık olarak devamlı gelişim çalışmaları yapmalıdırlar diyor. Pilates antrenörlerinin kendilerini yeterince geliştirmediğini söyleyen Arzu EROĞLU, antrenörler çalıştırdıkları öğrencilerden başka çalışmalar yapmıyor diyor. Bu durumun ise insanlara yansımasının değişmeyen ve yenilenmeyen antrenman seansları olduğunu açıklayan Arzu hoca, insanlar bu nedenle pilatesi tanıyamadan, sıkılarak çalışmalarını sonlandırıyor diyor.

..

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x