Natural vücut geliştirme spor salonu

26 Ekim 2016 / Genel
Natural vücut geliştirme spor salonu

Natural Vücut Geliştirme ve Önemi

Güçlü bir bedene sahip olmak isteyenlerin ilk yaptıkları iştir, bir natural vücut geliştirme salonuna kayıt olmak.Bu makalemde vücut geliştirme sporunun sağlığınıza oldukça faydalı bir spor olduğunu ve bir o kadarda zararlı olabileceğinden bahsedeceğim. Aceleci yönümüzün vücut geliştirmeyi zararlı hale getirdiği, dışarıdan alınan kimyasal bazlı sporcu destek gıdalarının vücut geliştirme sporunun sağlıklı yanlarını ortadan kaldırdığını biliyor muydunuz?

Kas iskelet sistemimizin gelişip güçlenmesi için en ideal spor branşları arasında olan vücut geliştirme sporunun, natural vücut geliştirmenin dışına çıkılmasıyla zararlı bir hal alabileceğine dikkat çekmek istiyoruz. Vücut geliştirme sağlıklı bir spordur. Fakat beslenmesiyle, antrenman programlarıyla bir bütün olarak düşünülen vücut geliştirme programları sağlıklıdır.

Salonlarda Steroid Tehlikesi

Dikmen’de spor salonu olarak faaliyetlerine devam eden bazı işletmelerin işleyiş düzenine bakıldığında, vücut geliştirme sporcularının gereksiz olarak steroidler ile supplementlere yönlendirildiğini gözlemliyoruz. Bu şekilde devam edilen vücut geliştirmenin natural vücut geliştirme olmadığını hatırlatır, steroidlerin zararları nelerdir ve supplemenet kullanımı konusunda işin uzmanlarından destek alınmasını tavsiye ederiz.

Özellikle personal training hizmeti veren işletmelerin acemi vücut geliştirme sporcularını steroidlere yönlendirmesi ve kısa sürede elde edilmesi mümkün olmayan gelişmeleri yaşayan acemi sporcuların steroidlerden kopamaması, kişilerin bu  nedenle ilerleyen zamanda sağlık problemleri yaşayabileceği olasılığını güçlendirmiş, bu durum Türkiye vücut geliştirme ve fitness federasyonunun, spor salonlarında yasaklı madde incelemesi ihtiyacını doğurmuştur. Yapılan son düzenlemeler ile Türkiye vücut geliştirme ve fitness federasyonu spor salonlarında denetimlere başlayacağını kamuoyu ile paylaşmıştır.

Natural Vücut ve Zaman

Natural vücut geliştirmenin temelini zaman oluşturmaktadır. Doğal yollardan beslenmeli, vücut yapınıza hitap eden antrenman programları kullanmalı, gelişim sürecinizi zamana bırakmalısınız. Daha önceki vücut geliştirme programlarında steroid kullanarak zararlarını yakından hissedenlerin şimdilerde natural beslenmeye ne kadar önem verdiklerini gözlemliyor, spor bilim adamlarının steroidlerin zararları konusunda ne kadar haklı çıktıklarına şahit oluyoruz.

Doğal yollardan vücut geliştirenlerin vücut geliştirmenin tüm olumlu faydalarını elde ettiği, vücut estetiğinin bu yollarla korunduğu, doğal olmayan vücut geliştirme ile elde edilen kazanımların gelip geçici olduğu, yapılan araştırmalar ve yaşayanların tavsiyeleri doğrultusunda ortaya konmuştur. İnsanların bu öneri ve tavsiyeleri dikkate alması sonucu düzensiz supplement ve steroid kullanımının önüne geçilebildiğini görmek mutluluk verici.

Dikmende spor salonu olarak hizmet veren işletmemiz, natural vücut geliştirme ve fitness programları üzerine çalışmaktadır. Form ve sağlık dolu günlerde görüşmek üzere.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x