Müzikli Spor Salonu Aktiviteleri

13 Ekim 2016 / Genel
Müzikli Spor Salonu Aktiviteleri

Dikmen’de Müzikli Spor Salonu Aktiviteleri Nelerdir?

Harekete dayalı yaşam önceliği doğrultusunda plan yapanlar için spor hizmeti sağlayan merkezlerin ve sağladıkları hizmetlerin ayrı bir önemi vardır. Yaygınlaşan spor salonu kültürünün, insanlara belirli bir kalıp içerisinde form tutturmanın dışında, kalıbının dışarısına çıkarcasına gelişen spor salonu aktivitelerinin geliştiğini gözlemliyoruz. Dikmen’de, bireylerin sağlıklı bir yaşamın parçası olabilmesi için açılmış onlarca merkezin olduğunu, bu merkezlerin insanlara çeşitli aktiviteler ile form kazandırdığını, aktivitelerin devamlılığını sağlamak adına müzikli spor salonu aktiviteleri ve ışık efektleriyle daha eğlenceli hale getirdiğini, spor salonu kullanıcı üyelerinin bu nedenle sporu bir yaşam standardı haline getirdiğini gözlemliyoruz.

Dikmen’de spor salonu hizmeti veren kulüplerde ses, ışık ve kareografi’lerin bir araya gelmesi ile oluşan zumba, spinning, crossfit, oryantal çalışmaları, spor severlerin beğenerek ve keyf alarak yaptığı aktivitelerin başında yer almaktadır. Bireysel programlarda bekledikleri başarıyı elde edemeyen spor severlerin grup aktivitelerini tercih etmesi, özellikli sporty spor ve sağlıklı yaşam kulübünün, spor, müzik ve eğlencenin bir arada bulunan branşları sayesinde, grup aktiviteleri ile de form tuttuğuna şahit oluyoruz. Sporty’nin sırf bu özelliği sayesinde, özellikle bayanların kulübümüzü referans merkez olarak tavsiye ederken, müziğin ve eğlencenin tek adresi olarak önermesi,  zumba, spinning, crossfit, oryantal gibi branşların enerjisinin bayanlara yeterince aktarıldığını gösteriyor. Dikmen’de bir çok faaliyeti bir arada yapabileceğiniz spor salonları, özellikle body, fitness, pilates, kick boks branşlarında hizmet vermektedir. Bir çok çalışmayı programlarında barındıran dikmen spor salonlarının gelişen teknolojileri yakından takip ettiğini gözlemliyoruz. Ekipman teknoloji’lerinin, insanlara olumlu yansımasının, atletik ve fit görünüm şeklinde gerçekleştiğini gözlemliyoruz.

Dikmende Tescilli spor salonu aktiviteleri;

Bayanlara Özel

Fitness; Segmental analizler sonucu düzenlenen programlar ile sağlanmaktadır. Aylık takip sistemleri kullanılmakta, beslenme programları ile desteklenmektedir. Bayanlar tarafından kilo vermek ve sıkılaşmak için tercih edilmektedir.

Pilates; Bayanların sıkılaşması için en ideal branştır. Top, mat, lastik bant kullanılarak yapılmaktadır. Haftada en ideal olan çalışma gün sayısı 3’tür.

 Spinning; Bayanlara özel spor aktiviteler’inin en etkili yağ yaktırıcısı spinning’tir. Volümü yüksek olan spinning’de diz kapakları ve bacaklar güçlenir.

Zumba; Eğlenerek kilo vermenin en ideal yoludur. Enerjisi yüksek, tempolu, yağ yaktırıcıdır. Eğlenmenin yanında hareket kazandıran bu branş en çok bayanlar tarafından tercih edilmektedir.

Power plate; Özel dersler ile birebir uygulanan bu çalışma power plate makinası ile verilmektedir. Titreyen zemin sayesinde hareketilerin bedene dokunuşu artırılmaktadır.

Bayan personal training; Birebir antrenör desteğini hissetmek isteyenlerin tercih ettiği, antrenör ilgi alakalarının yüksek kullanıldığı çalışma türüdür. Etkisi normal üyeliğe oranla daha fazladır.

Erkeklere Özel

Bodybuilding, vücut geliştirme; Segmental değerlere göre hazırlanan programlar ile uygulanmaktadır. Bulking ve definasyon programlarından oluşmaktadır. Erkeklerin en çok tercih ettiği branştır.

Fitness;  Definasyon döneminde aylık takip sistemi ile uygulanmakta, vücudun bir yandan yağ yakarken diğer yandan çizgi kazanması amaçlanmaktadır.

Kick Boks; Savunma ve saldırı sanatlarının en etkili olanı kick boks’tur. Yumruk ve tekme tekniklerinden oluşmaktadır. Temel teknik ve teknik taktik derslerinden oluşan kick boks’da, antrenör’ün bilgi ve becerisi kick boks severlerin başarısını belirlemektedir.

Crunch; Toplu halde yapılan karın kaslarına yönelik çalışmaları kapsar. Alt karın kasları, üst karın kasları, yan karın kasları ve bel kaslarını çalıştırmak için egzersizleri içerisinde bulunduran crunch antrenman’ları, göbek eritmek için en etkili hareketleri yapısında barındırıyor.

Erkek personal training; Genelde Bodybuilding yapanların tercih edildiği bu üyelik tarzında, özel antrenörle yapılan çalışmalar göze çarpmaktadır. Antrenman programları, beslenme programları ve Supplement önerilerinin özel koçlar tarafından verilmesinin yanında, takip edilmesi esasına da dayanan personal training’de, disiplinli ve sabırlı olmak esastır.

Form ve sağlık dolu günlerde görüşmek üzere…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x