Kas Kuvvet Çalışmaları

13 Mart 2016 / Genel

Kas geliştirip atletik beden yapısını inşaa etmek isteyenlerin türlü yollar denediği vücut geliştirme salonları Ankara, kas kuvvet çalışmaları adlı konuya ayrı bir önem veriyor. Amacı bedensel gelişim gayesi olan ve bu uğurda yaşamını hedeflediği kazanımları elde etmek için dizayn eden kişilerin kas ve kuvvet çalışmaları‘nda başarılı olmak gibi bir zorunlulukları vardır.

Kas Kuvvet Çalışmaları

Kaslar kuvvet kazanarak gelişirler diyen usta antrenör Mustafa GÜLER, acemi sporculara kulaklarına küpe olacak tarzda önerilde bulunacak. Genç sporcuların vücut geliştirme egzersizlerini öğrenme aşamasında sabırsız davrandıklarını gözlemleyen ünlü antrenör, acemi sporcuların aceleci davranışları nedeniyle egzersizleri yeterince kavrayamadıklarını dile getiriyor. Doğru öğrenilmeyen egzersizler ile kas gelişiminin sağlanamayacağı gibi kuvvet artışı da elde edilemez diyen deneyimli çalıştırıcı, vücut geliştirmede en önemli faktör öğrenme esnasında odaklanma durumudur diyor.

En iyi kuvvet geliştirme sisteminin , piramit set sistemi ile sağlandığını açıklayan Mustafa GÜLER, piramit set sistemini diğer set sistemlerinden  ayıran en belirgin özelliğinin kuvvet ile birlikte kütlesel gelişimin de artmasıdır diyor. Piramit set sisteminin getirilerinin tespit edilmesi esnasında ölçülen maksimal kuvvet, piramit set sistemi esas alınarak uygulanan programlar ile devamlı artar. Bu nedenle piramit set sistemi dikmen spor salonlarında sürekli uygulanan antrenman sistemi olarak ön plana çıkıyor.

Kas Kuvvet Geliştirici Antrenör

Ünlü personal trainer Mustafa GÜLER, sokullu spor salonları, spor salonu öveçler merkezleri ve bu merkezlerin deneyim sahibi antrenörleri sporcularına kütle kazandırmak için maksimal kuvvetlerini geliştirmek zorundadır diyor. Maksimal kuvvet ölçümü nasıl yapılır? sorusunun cevabını daha önceki yazılarında açıklayan deneyimli antrenör, maksimal kuvvet tespiti yapmadan yollarına devam etmeye çalışan antrenörlerin öğrencilerini mutlu sona ulaştıramayacağını düşünüyor.

Görevinin gereği olan ölçme değerlendirme tekniklerini kullanmayan antrenör’ler ile çalışmanın sporculara zaman ve para kaybettirdiğini düşünen Mustafa GÜLER, usta antrenörler ile yapılan antrenmanlar olumlu sonuç verir diyor. İnsanların kayıt oldukları merkezleri seçerken maliyet bazlı hareket etmelerinin yanlış tercih yapmalarına neden olduğunu üzerine basarak vurgulayan usta antrenör, işe hakim ve tecrübe sahibi antrenörlerin kulüplerine pahalıya maal olduğunu, bu durum da üyelik fiyatlarına ücret artışı şeklinde yansıdığını dile getiriyor.

Ankara ve çankaya spor merkezi olarak çalışmalarına başlayan işletmemiz, hizmette kalite ilkesi ile çalışan işletmelerin en başında yer alıyor. Form ve sağlık dolu günlerde görüşmek üzere.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x