İleri Düzey Body Programları

İleri Düzey Body Programları

Ülkemizde ve tüm dünyada vücut geliştirme ile uğraşanlar için oldukça önemlidir ileri düzey body programları. Bu yazımızda, örnek body programları üzerinde duracağız ve tavsiyelerde bulunacağız.

İleri Düzey Body Programı Nasıl Olmalıdır?

Body sporuna ayıracak vakit bulamayanlar için en idealidir iki parçadan oluşan body programları. Bu iki çalışma programı, başlangıç bölümündeki tüm temel alıştırmaları ve orta seviyedeki hareketlerle öğrendiğiniz teknikleri ileri seviyede bir antrenman programı ile birleştiriyor. Hareketleri güvenli, doğru ve tekniğine has yapabilmek için, üst basamakta yer alan bu alıştırmalar, ancak ilk iki programdaki tüm hareketler ustalıkla uygulandıktan sonra yapılmalıdır. Seçilen egzersizlerle derlenen ileri düzey body programları, kulübümüz antrenörleri tarafından vücut geliştirme evreleri de göz önünde bulundurularak, tüm Ankara ve Dikmen spor merkezi sporcularına servis edilmektedir.

İki düzeyde uygulayabilme yetisine sahip olacağınız ileri düzey body programları, siz vücut geliştirme hayranlarına mükemmel bir antrenman programı sunuyor. Bu iki program bedeninizi çok iyi kontrol edebilmenizi gerektirir; egzersizin uyarmayı hedeflediği kasları ne derecede çalıştırabildiğinizi ve bu kasları kullanarak alıştırma boyunca dinamik hareket edebilme yeteneğini saptar. Bu alıştırmalara ”ileri düzey alıştırmalar” dememizin nedeni, iyi uygulanabilmeleri için dikkatli, kontrollü ve doğru yapılmaları gerektiğidir. Eğer bu iki body programının herhangi birinde zorluk yaşarsanız veya rahatsızlık duyarsanız, aceleci davranmayın ve ileri düzey programlara geçmeden önce orta düzeydeki bazı alıştırma egzersizleri ile ısının. Program sonlarında tavsiye edilen esneme hareketlerini uygulayarak çalıştırdığınız kaslarınızı gevşetmiş, rahatlatmış ve yükselen nabzınızı kademeli olarak düşürmüş olacaksınız.

İleri Düzey Örnek Body Programı

1-3. GünSet ve Tekrar
Isınma Koşusu 10 dk.8.5 hız
Incline Bench Press3 set, 12 tekrar
Lying Dumbbell Fly3 set, 12 tekrar
Bench Press3 set, 12 tekrar
Lying Dumbbell Pulover3 set, 12 tekrar
Front Lat Pulldown3 set, 12 tekrar
Rowing Machine3 set, 12 tekrar
Leg Curl Machine3 set, 12 tekrar
Leg Press3 set, 12 tekrar
Leg Extension Machine3 set, 12 tekrar
2-4. GünSet ve Tekrar
Isınmak için Bisiklet10 dk. (Level 4 zorluk derecesi)
Shoulder Press Machine3 set, 12 tekrar
Side Lateral Raise3 set, 12 tekrar
Upright Barbell Row3 set, 12 tekrar
Bent Over Deltoid Raises3 set, 12 tekrar
Alternate Dumbbell Curl3 set, 12 tekrar
Dumbbell Concentration Curl3 set, 12 tekrar
Close Grip Bench Press for Triceps3 set, 12 tekrar
Lying Barbell Triceps Extension3 set, 12 tekrar
Cross Body Crunch3 set, 20 tekrar
Hanging Leg Raises3 set, 20 tekrar
Alternate Heel Touchers Exercise3 set, 20 tekrar

Vücut geliştirme sporu ile uğraşıp başarılı olamayanlar için hayata geçirdiğimiz antrenman uzaktan eğitim programımız hakkında buradan bilgi alabilirsiniz. Form ve sağlık dolu günler sizinle olsun.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

8 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Murat CANPOLAT
Murat CANPOLAT
22 Şubat 2017 08:48

Yazılarınızı en başından beri takip eden birisi olarak çok teşekkür ederim. Sayenizde sporu öğreniyor, programlarınızdan faydalanıyor ve sağlık çerçevesinde spor yapıyoruz. Başka be denilebilir ki?

Onur TRABZON
Onur TRABZON
22 Şubat 2017 08:54

Yazılarınız sayesinde bilinçlenip sakatlanmalardan kurtulduk. Programlarınız çok verimli ve etkili. Ankara’da bir çok salonda spor yaptım ve herhangi bir gelişme sağlayamadım. Sayenizde istediğim yapıya kavuştum ve sizi herkese tavsiye ediyorum. Helal olsun denir böyle hizmete. Emeklerinize sağlık

Orkun YILMAZ
Orkun YILMAZ
27 Şubat 2017 19:56

Yazınızdan ciddi gelişim sagladık. Tüm yazılarınızı takip ediyoruz. Arkadaslarımla birlikte sizin programlarınızı uyguluyoruz. Evimiz yakın olmadığı için başka bir salona gidiyoruz. Yenilenen programlarınızın devamının geleceğine inanıyoruz. Teşekkürler

Sezer gfb
Sezer gfb
20 Mart 2017 14:16

Hocalarım, şu anda sizin işletmeye yakın başka bir kulüpteyim ve spor hizmetlerinden memnun değilim. Gelişemedim. Yardımlarınızı bekliyorum.

8
0
Would love your thoughts, please comment.x