Fitness merkezi sistemleri nelerdir?

18 Mayıs 2016 / Genel
Fitness merkezi sistemleri nelerdir?

Adını fit olmaktan alan fitness özel işletmeler sayesinde insanlara daha yararlı olabilir hale gelmeye başladı. Hal böyle iken Ankara’da yüzlerce fitness merkezi adı altında çlışan spor salonunun varlığından söz etmek hiç de zor olmasa gerek.

Fitness Merkezi Özellikleri Nelerdir?

Dikmen, Ankara’mızın çankaya ilçesinde yer alan en güzide semtlerinden bir tanesidir. Dikmen‘li semt sakinleri için fitness yapılabilecek sporlar arasında en önemlisidir. Sadece dikmen’de hali hazırda çalışmalarına devam eden 20’ye yakın fitness merkezi bulunmaktadır. Bu fitness merkezleri mevcut konumları itibariyle birbirlerinden ayrılmaktadır. Tescilli fitness merkezi olarak çalışanlar ve dernek olarak çalışanlar olarak ikiye ayrılan bu merkezler hizmet kalitesi bakımından da birbirlerinden ayrılmaktadır. Geneli 100 metrekare ile 1000 metre kare arasında değişen ölçülere sahip olan fitness merkezleri, ekipman kaliteleri ve spor hocası özellikleri bakımından da birbirinden ayrılmaktadır.

Fitness Merkezi Antrenörleri İçerisinde En İyisi Hangisidir?

Fitness merkezi sporcularının tavsiyeleri doğrultusunda ulaştığımız antrenör Mustafa güler’dir. Mustafa hoca türk sporuna yaptığı katkılarıyla ün yapmış bir antrenör olarak çıkıyor karşımıza. Basit ve alışılmış fitness egzersizlerinin spor severleri yerinde saydırdığını söyleyen ünlü antrenör mustafa güler, fitness programlarının sürekli yenilenmesi gerektiğini savunuyor.

Spor merkezlerinden hizmet alan üyelerinin tamamına yakınında hedefledikleri başarıları elde ettiklerine vurgu yapan deneyimli isim bu başarıların ekip başarısı olduğunu, düzenli ve disiplinli çalışma hayatının bütün üyelerinin üzerinde başarıyı getirdiğine vurgu yapıyor. Fitness branşının kullanıcı bakımından popülaritesine dikkat çeken usta isim, insanların günün her saatinde yapabilmesi nedeniyle fitness’ı yoğunlukla tercih ettiğini söylüyor.

Fitness’ın diğer branşlara oranla oldukça önde olması nedeniyle her kulüpte profesyonelleşmesi gerektiğini düşünen ünlü personal trainer, her spor merkezinin araştırma ve geliştirme üzerine çalışmalar yapması gerektiğine inanıyor. Araştırma ve geliştirme üzerine kendilerini devamlı olarak yenilediklerini dile getiren deneyimli isim, hizmet bazlı yeniliklerin oldukça önemli olduğuna vurgu yapıyor.

Hizmet olarak yenilenmenin yanında ekipman teknoloji’leri bakımından da yenilenmenin oldukça önemli olduğunu dile getiren mustafa hoca, eski teknolojiye yer vermenin hizmette kalite ilkesiyle bağdaşmadığını düşünüyor. 10 yıldır sektörde hizmet vermesine rağmen yenilenen teknolojiye bütçe ayırmayan merkezlerin varlığına dikkat çeken ünlü personal trainer, yeni teknolojilere sahip merkezleri tercih edenlerin hizmette kaliteyi yaşadıklarına dikkat çekiyor.

Fitness Merkezlerinde Çin Malı Ürünler

Türkiye fitness merkezleri pazarında Çin malı fitness ekipmanlarının oldukça yaygın kullanıldığını gözlemleyen Mustafa güler, girişimci kişiliklerin ucuz maliyelerden dolayı Çin mallarından etkilendiğini dile getiriyor. Geniş metrekareler üzerine kurulan büyük merkezlerin bile Çin mallarını tercih ettiğine vurgu yapan mustafa güler, bu merkezlerde spor yapılmasının uzun vadede eklem sorunları ile karşılaşılmasına neden olabileceğini düşünüyor.

Spor merkezlerine kayıt olan insanların asıl amacının sağlık kazanmak olduğunu hatırlatan deneyimli isim, sağlık kazanımı sağlıklı cihazlar kullanılarak yapılır diyor ve ekliyor. Ünlü fitness’cı spor salonu açan kişilerin ucuz ürünleri tercih ederek hareket etmesi ile spor merkezi tercihinde bulunan kişilerin ucuz olan spor merkezini seçmesinin aynı olduğunu düşünüyor.

Kötü ürünler ile spor severlerin karşısına çıkan spor merkezlerinin teknik servis bakımından zarar ettiğine vurgu yapan deneyimli isim, ucuz merkezleri tercih eden spor severlerin ise kaliteli hizmet almadığını ve spor sakatlanmaları ile karşı karşıya kaldığına vurgu yapıyor. gün fit kalmak isteyen insanların ben fitim demesi için bir bahanesi olmadığını düşünen usta antrenör hareketli bir yaşam sürdürmek isteyenleri sporty kalitesini yaşamaya davet ediyor.

Dikmen fitness merkezi, fitness merkezi dikmen kelimeleri ile işletmemize ulaşanların karşısına yeni nesil fitness teknikleri ile çıkan işletmemiz, Ankara‘nın en iyi spor aktivitelerini bünyesinde bulunduruyor. Fitness yaparak sağlıklı yaşayan insanlara her yıl yenilerini ekleyen işletmemiz , sporda kaliteli hizmet sloganı ile yoluna devam eden ender işletmelerin başında yer alıyor.

Form ve sağlık dolu yarınlar temennisiyle, 7 gün fit kalın.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x