Dikmende crossfit

29 Mart 2016 / Genel

Sağlıklı olmak isteyen bireylere alternatif olabilecek sporlardan bir taneside crossfit‘dir. Dikmende crossfit denilince en iyi spor merkezi olmamızın altında yatan faktör kalitedir.

Dikmende Crossfit

Dikmen semt sakinleri için yeni yeni trend olmaya aday branşlar arasında yer alan crossfit, yapısında dayanıklılık ve de kondisyonu barındırıyor. Crossfit’in yeni yeni duyulmaya başladığı şu günlerde bir çok crossfit merkezi açılmaktadır, bir çoğuda faaliyete girme çalışmaları yürütmektedir. Crossfit yapmak isteyen insanların önündeki tek handikap yeni başlayanlar için adaptasyon handikapıdır. Belirli bir sporcu alt yapısı olmadan ilk adımı crossfit çalışarak atmak, kişilerde aşırı zorlanmalara neden olabilir. Aşırı gerilen kaslar yırtılmalara ve yaralanmalara uğrayabilir. Bu nedenle crossfit’in aşırı zorlama özelliği göz önünde bulundurularak ilk crossfit antrenmanları başlangıç programları şeklinde olmalıdır. Bir anda yüksek volümlü spor yapmanın kişiyi kısa sürede sürantreneye taşıyacağı bilinen bir gerçektir. Sürantrene durumuna aşırı yüklenmeler sonucu gerçekleşen olumsuzluklar bütünüdür diyebiliriz. Hangi spor’la uğraşırsanız uğraşın sürantreneden uzak bir spor yaşamı dizayn etmeye çalışın diyor Arzu EROĞLU.

İşletmemizde crossfit yapmak isteyenler için herşeyi düşünen değerli antrenörümüz Mustafa GÜLER, yeni crossfitciler için crossfit çalışması öncesi ön hazırlık programları düzenliyor. Bu sayede sporcu alt yapısı çalışması sonucu elde edilen kazanımlar crossfite tam konsantre olmanızı sağlayarak herhangi bir olumsuzluk yaşamadan crossfit çalışmalarınızı tamamlamanıza yardımcı oluyor. Crossfit, dayanıklılığını geliştirmek isteyenler için oldukça uygun bir branştır. Dayanıklılık ile gelişen güç, ağırlık çalışmalarında ihtiyaç duyacağınız en önemli faktör. İşletmemizde dayanıklılığını geliştirmek için ara dönemlerde crossfit yapan bir çok bodycinin olması, crossfitin branşlar arası köprü olabileceğini gösteriyor. İnsanlar crossfit ismini yeni yeni duymaya başlıyor ve merak ediyor. Dışarıdan çok da zor görünmeyen crossfit, uygulamaya girildiğinde çok da kolay olmadığını çalışmanın ilk safhalarında gösteriyor. Crossfit bu özelliği ile bir çok spor severi korkutup kendisinden uzaklaştırmış bir branştır. Corssfit’de en önemli faktör antrenör faktörüdür. Corsfit’i size öğretecek ve sevdirecek kişi antrenördür. Bu nedenle crossfit çalışması yapmayı düşündüğünüz kulübü titizlikle seçmelisiniz.

Crossfit güç ve dayanıklılık kazandırmasının yanında vücudu şekillendirip yağ yakması ile de verimi oldukça yüksek bir branştır. Crossfit’de vücudunuzun heryerini kendi ağırlığınız ile çalıştırabilirsiniz. Ekipmanları ile de diğer branşlara oranla oldukça farklılık gösteren crossfit, herkesin gelişim durumuna göre hayatına sokabileceği branşlar arasında yer alıyor. İnsanların meraklı tavırları neticesinde gelişen crossfit üyelikleri, crossfitin kısa sürede gelişip yayılacağını gösteriyor. Form ve sağlık dolu günler sizinle olsun.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x