Dikmen Pilates Salonu

6 Kasım 2017 / Genel
Dikmen Pilates Salonu

Ankara Çankayalı bayanlar için yüksek önem taşır dikmen pilates salonu işletmeleri. Kısa süreli antrenmanlarla bile yapılması fevkalade sonuçlar doğuruyor. Muhteşem sonuçlar kazandıran pilates ve bu aktiviteyi bulan Joseph Pilates düşünür müydü? bulduğu bu aktivite insan hayatının merkezine oturacak diye. Üstelik haftanın 4 günü özellikle bayanları kendisine hayran bırakacak. Pilates son zamanların en gözde grup aktivite sporu. Aldırdığı sonuçlar ile her geçen gün çoğu spor salonunda gücüne güç katan bu grup çalışması, az zamanda çok işler başarabilmek için dizayn edilmiş egzersizlerden ibaret. Tüm dünyada akım haline gelmeyi başaran pilatesi gelin spor salonlarında yakından tanımaya çalışalım.

Dikmen Pilates Salonu

Ankara’nın Pilatese düşkün ilçeleri arasında tartışmasız en göze çarpanı Çankaya’dır. Pilates salonları bakımından sayıca fazla olan dikmen semti, bir çok pilates salonuna ev sahipliği yapmaktadır. Bu özelliği ile dikmen orta sınıf ve üst sınıf salonlara sahiptir. Haftanın belirli gün ve saatleri düşünülerek programlanan pilatesi tecih edenler, sıkılaşmak, atletik yapıya kavuşmak, iskelet yapısının güçlenip ve gelişmesi, duruş bozukluklarının ortadan kaldırılması, bel ve boyun fıtıklarının hasarlarının minimum seviyeye indirmesi, skolyoz, kifoz, servikal aks düzleşmesi sonucu oluşan ağrılardan kurtulmak için tercih etmektedir. Bir yönüyle dış görünüşe destek veren pilates, diğer yönüyle sağlığımıza da katkı sağlamaktadır. Bu özellikler bütünü pilatesin geniş kitleler tarafından güvenle tercih edilmesini sağlamaktadır.

Dikmen pilates salonu işletmeleri, 50 metrekare ile 120 metrekare alandan oluşan kulüpleri ile tüm Çankaya ilçesine spor hizmeti vermektedir. Tüm işletmeler Türkiye jimnastik Federasyonu tarafından eğitilen antrenörler ile anlaşma sağlayarak üyelerine pilates hizmeti vermektedir. Hijyen açısından tüm kriterleri yerine getiren bu işletmeler ideal spor hizmetlerinin de öncüsü konumunda.

Dikmene ilk spor hizmetini getiren işletmemiz her alanda öncü olmuş, olmaya devam etmektedir. Yeni nesil pilates hizmeti ile referans merkez olan işletmemiz bu sayede birçok spor salonunun kendisinden etkilenmesini sağlamış ve sektöre kalite katmıştır. İdeal bir dikmen pilates salonu nasıl olmalıdır? sorusunun cevabını maddeler halinde aşağıda bulabilirsiniz. En iyi pilates salonu için buradan iletişime geçin.

  • Temiz Olmalıdır. Dezenfektanlı sıvı ile her antrenman öncesi temizlenmelidir.
  • Geniş ve ferah olmalıdır.
  • Havalandırma sistemi olmalıdır.
  • Oda sıcaklığında olmalıdır.
  • Pilates salonu yeteri kadar ışığa sahip olmalıdır.
  • Duvarları ayna kaplı, yerleri parke olmalıdır.
  • Ekipmanları top, tera bant, mat bulunmalı, detaylı temizliğine önem verilmelidir.
  • Stüdyo konumu itibariyle dış ortamdan ayrı bir alanda yer almalı, gürültü kirliliğinden uzak olmalıdır.
  • Ortam renkleri göz yorucu değil, ferahlatıcı olmalıdır.

 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x