Çankaya Spor Salonu

3 Kasım 2017 / Genel
Çankaya Spor Salonu

Çankaya spor salonu adı altında faaliyette bulunan onlarca özel kulübün varlığından söz edebilmenin yanında, bir o kadar da belediyelerin kamuya ait spor salonları vardır. Tüm bu oluşumlar, gerek özel olsun gerekse kamu yatırımları olsun Türk halkına hizmet etmek için açılmış ve açılmaya devam ediyor. Günlük yaşantımızın zorunlu ihtiyaçları arasına girmeyi başaran spor 2000’li yılların başından bu yana tüm dünyada gelişmiş, gelişmeye de devam ediyor. Ülkemizin her ilinde açılan yüzlerce spor salonu, insanların sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeleri adına gerek popüler spor aktiviteleri olsun gerekse yeni trend spor aktiviteleri olsun, her türlü gelişmeyi yakından takip ederek insanlığın hizmetine sunuyor. Hal böyle iken biz kişilere de form tutmak düşüyor.

Çankaya Spor Salonu

Çankaya, başkentimiz Ankara’nın en büyük ilçesi konumunda. Bu özelliği ile Türkiye’de en fazla spor salonunun bulunduğu ilçeler arasında ilk 3 arasında. Adı spora düşkünlüğü ile anılan Çankaya’mızın spor salonlarının sayıca fazla olduğu semtleri, Dikmen, Sokullu, Öveçler, Çukurambar, Balgat, Bahçelievler, Oran sitesi, Yıldız, Ayrancı, Hoşdere semtleridir. Dikmen sayıca en fazla spor salonunu içerisinde bulunduran semt olarak ön plana çıkarken, bu bölgede yer alan spor salonlarının gerek hizmetleri olsun, gerekse kullandıkları teknolojileri olsun birbirine benzedikleri görülüyor. Büyük küçük onlarca spor salonunun bulunduğu dikmen semtinde insanların yoğun talep gösterdiği branş Fitness’dır. Pilates, Zumba, Spinning, Kick boks’da insanların ilgi gösterdiği aktiviteler arasında yer almaktadır.

Sokullu ve Öveçler spor salonlarının arasına yeni katılan özel işletmelerin varlığından da bahsetmeden geçemeyiz. Özellikle öveçler 4. caddede açılan spor salonlarının rekabet nedeniyle fiyatları aşağı çekmesi, insanımıza düşük ücretli spor yapma imkanı sunuyor gibi görünse de, kullandıkları ekipman teknolojilerinin göz önünde bulundurulması gerektiğini söylemeden geçemeyeceğiz. Zira Türkiye spor salonu sektöründe bir Çin malı spor aletleri yaygınlaşmış gidiyor. Bu durumun ortaya çıkmasındaki neden, ekipmanların orijinal ürünlere oranla 4 katı daha ucuz olmasıdır. Bu nedenle spor salonu pazarının büyük bir çoğunluğu ekipmanlarını Çin’den getirtiyor. Bu özelliği ile Çankaya spor salonu kulüpleri insanımıza daha güvenli spor imkanı sunmak adına ekipmanlarını yenilemeli, teknolojiyi yakından takip etmelidir.

Çukurambar spor salonlarında ise durum biraz daha farklı. Bu kulüpler kişilere sporun yanında havuz, sauna, hamam hizmetleri sunmakta, kişilerin spor sonrası keyifli saatler geçirmesini sağlamaktadır. Bu kulüplerde spor yapmak isteyen bireylerin sporla birlikte tüm avantajlarını kullanması için günlük minimum 5 saati gözden çıkarması gerekiyor. Aksi taktirde ödenilen para boşa gidebiliyor. Balgat ve Bahçelievler spor salonlarında ise pratik spor yapabilme imkanı mümkün. Kullanılan teknoloji her ne kadar Çin olsa da kısa süreli spor yapmak için ideal merkezlerin varlığından söz etmek mümkün. Yinede merkezlerin detaylıca incelenmesi tavsiyelerimiz arasında yer almaktadır.

Oransitesi, Yıldız, Ayrancı, Hoşdere semtleri karma spor salonlarının bir arada bulunduğu semtler olarak karşımıza çıkıyor. Hoşdere’de Taekwon-do salonları mevcutken, yıldız ve oran sitesinde Fitness, Pilates branşlarının yanında savunma sanatlarını bulabileceğiniz spor salonlarının varlığından da söz edebiliriz. Oran sitesinde yer alan kulüplerde havuzlu spor salonu üyeliği satan işletmeler bulunmakta, bu işletmeler de ise hijyen kurallarının uygulanıp uygulanmadığına dikkat edilmelidir.

Bunun yanında Personal training salonlarının da bulunduğu yıldız semti, özelliklerine göre birbirinden ayrılan onlarca personal training salonuna ev sahipliği yapıyor. Kişisel motivasyonu yakalayamayan ve yakalamakta güçlük çekenlerin tercih ettiği personal training, fiyatları bakınımından cep yakar cinsten.

Çankaya’da Spor Salonu Fiyatları

Çankaya spor salonu fiyatları, geçen seneye oranla en düşük seviyede. Piyasayı uzun zamandır takip edenlerin bu aralar spor salonlarına kayıt olduğundan rahatlıkla söz edebiliriz.

3 Ay   : Liste 550 TL   iken, Kasım Ayına Özel 390 TL’ye Satılmaktadır.

6 Ay   : Liste 990 TL   iken, Kasım Ayına Özel 590 TL’ye Satılmaktadır.

12 ay : Liste 1700 TL iken, Kasım Ayına Özel 1000 TL’ye Satılmaktadır.

Ankara spor salonu fiyatları için buraya bakabilirsiniz.

 

 

3 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x