Dikmen Kick Boks Salonu

7 Kasım 2017 / Genel
Dikmen Kick Boks Salonu

Kick Boks

Karate, Thai Boks gibi sporlardan meydan gelmiştir. Savunma ve saldırı amaçlı, ayakta yapılan bir mücadele sporudur. Tekme atarken yumruk atma esasına dayanır. Temeli 2000 küsür yıl öncesine dayanan Kick Boks tüm dünyayı kısa sürede etkisi altına almış bir dövüş sporudur.

Dikmen Kick Boks Salonu

Tüm dünyada fenomen olan spor branşları dışında yapılabilecek en iyi toplu antrenman branşıdır kick boks. Ülkemizin her ilinde ve ilçesinde özel spor salonlarında yapılan bu branş, Ankara’da da yapılmakta, başı Çankaya ilçemizin Dikmen semti çekmektedir. Dikmen kick boks salonu olarak faaliyet gösteren onlarca spor salonun varlığı tüm Çankayalılar için büyük şanstır. Kick boks henüz bu kadar yaygın değilken her 3 gençten birisi Taekwon-do yapardı. Korelilerin özellikle 90 yıllarda fenomen olan bu spor dalının şimdilerde yerini Kick boksa bıraktığını gözlemlemekteyiz. Peki neden o kadar genç Taekwon-do’dan kopup Kikc boks yapmayı tercih etti? Bu durumun bu şekilde değişmesine neden olan akım neydi?

Taekwon-do son 5 yıldır yerini Kick boksa bırakmış gibi görünüyor. Bunun en temel nedeni Taekwon-do’nun bir doja sporu olmasıdır. Yani gerçek hayatta kullanılması mümkün görülmeyen sınıfta yer alan bir savunma ve saldırı sanatıdır. Son zamanlarda federasyonlar arasında yaşanan rekabeti de düşünecek olursak, Kick boks rakibi Tekeon-do’ya oranla epey bir öne geçmiş durumda. Lisanslı sporcu sayısı olarak Taekwon-do önde görünse bile, spor salonlarındaki durum öyle olmadığını gösterir cinsten. Tüm kick boks salonları Taekwon-do salonlarına oranla daha kalabalık ve daha fazla rağbet görüyor.

Dikmen‘de sayıca 13, 15 civarında kick boks salonu bulunmaktadır. Bir kısmı grup olarak kick boks hizmeti veren bu salonların, diğer kısımı Personal training olarak Kick boks hizmeti vermektedir. Bir çoğu merdiven altı salonlar olan bu kulüpler, dernek adı altında açılıp hizmet vermektedirler. Tescilli olarak hizmet veren tek kulüp olma özelliğini elinde bulunduran işletmemiz, temizlik ve hijyen kurallarının yanında profesyonel sporcu yetiştirmeyi de kendisine ilke edinmiştir. Gerek antrenman alanı olsun, gerekse kullandığı ekipmanlar ile fark yaratan işletmemiz, uzun bir süredir Arzu Eroğlu ile Dikmene hizmet veriyor.

İdeal Kick Boks Salonu Nasıl Olmalıdır?

  • Temiz ve ferah olmalıdır.
  • Havalandırması olmalı, ısıtma ve soğutma özelliği taşımalıdır.
  • Duvarları ayna ile kaplı olmalıdır. Gölge boksu aynanın karşısında yapılabilmektedir.
  • Konsantrasyonu tam anlamıyla sağlamak için dışarıdan gelebilecek seslere karşı korunaklı bir ortam olmalıdır kick boks salonu.
  • Boks ve tekme torbaları hali hazırda olmalı, kick boks için gerekli tüm ekipmanlar kulüp tarafından sağlanmalıdır.

Dikmen Kick Boks Salonu Fiyatları Ne Kadardır?

Aylık üyelik ile çalışan kulüplerin yanında 3 aylık, 6 aylık ve 12 aylık satış yapan kulüplerinde bulunduğu dikmen’de fiyatlar aşağıdaki gibidir.

1 Aylık Üyelik – 120 tl ile 150 tl arasında değişmektedir.

3 Aylık Üyelik – 300 tl ile 490 tl arasında değişmektedir.

6 Aylık Üyelik – 500 tl ile 790 tl arasında değişmektedir.

12 Aylık Üyelik – 1000 tl ile 1490 tl arasında değişmektedir.

Ücretler yılın belirli dönemlerinde kampanyalı olurken, belirli dönemlerinde de hediye aylar şeklinde kampanyalar düzenlenmektedir. Her spor salonunun ücret politikası farklı olabileceği gibi hizmet politikası da farklı olabilir. Dikmen Kick Boks Salonu kulüplerini gezmeden kararınızı vermeyin.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x