Dikmen Fitness Salonu ve Merak Edilenleri

1 Aralık 2016 / Genel
Dikmen Fitness Salonu ve Merak Edilenleri

Sağlıklı olmanın ilk kuralları arasında yer alan spor yapmak, bireyler açısından beraberinde araştırılması gereken konuları getirmektedir. İnsanımızın merak ettiği ve cevabını bulmakta zorlandığı soruları kaleme aldığımız makalemizde amacımız insanımızın spor yapmaya ilk adım atmaya çalıştığı andaki soru işaretlerini ortadan kaldırmaktır. İşletmemiz dikmen semtine hizmet vermek için açılmış bir fitness salonu‘dur. Spora yeni başlamayı düşünen dikmenli takipçilerimize merak ettikleri soruları başlıklar halinde ve cevapları ile vermeye çalışacağız.

İdeal Fitness Salonunun Taşıması Gereken Özellikler Nelerdir?

Fitness salonları yaygınlaşmaya başladığı ilk andan bu yana oldukça büyük değişimler geçirmiştir. Eskiden merdiven altı, rutubetli, köhne bir ortamda verilen fitness programlarışimdilerde giriş ve giriş üzeri katta, havalandırması olan, alet edevat bakımından son sistem cihazlarla sağlanıyor. İdeal fitness salonu evinize en yakın, merdiven altı olmayan, temiz, havalandırması olan, soyunma odaları, duşları, dolapları olan, tüm ekipmanları yeni nesil teknolojik olan ve çalışır vaziyette olan salonlardır.

Fitness Salonu Antrenörü Sporda Ne Kadar Önemlidir?

Spor salonu faaliyetine katılmak için onlarca kişi ile görüştükten sonra kayıt olduğunuz merkezde üyeliğiniz süresince tek muhattap olacağınız kişidir fitness antrenörünüz. Gelişiminizi borçlu olacağınız antrenörünüz ile iyi iletişim halinde olmalı, söylediklerini harfiyen yerine getirmelisiniz. Başarıya giden yolda en büyük pay antrenörünüzündür.Gelişime direkt etki eden antrenörler body, fitness programları düzenler, düzenledikleri antrenman programlarını beslenme listeleri ile destekler, kusursuz vücuda giden yolda ellerinden geleni yaparlar.

Antrenör Seçimini Nasıl Yapmalıyız?

Antrenörler kendi aralarında ayrılmaktadırlar. Antrenör lisansı ile işlerini yapan antrenörlerin dereceleri vardır. Bu dereceler sırasıyla aşağıdaki gibidir.

1.Kademe  lisansına sahip kişiler, yardımcı antrenör olarak tanımlanmaktadır.

2.Kademe  lisansına sahip kişiler, antrenör olarak tanımlanmaktadır.

3.Kademe  lisansına sahip kişiler, kıdemli antrenör olarak tanımlanmaktadır.

4.kademe  lisansına sahip kişiler, baş antrenör olarak tanımlanmaktadır. Usta antrenörlerdir, her kulüpte bulamazsınız, genelde personal training hizmeti verirler.

5.kademe lisansına sahip kişiler, teknik direktör olarak tanımlanmaktadır.

Usta bir antrenörden destek almak istiyorsanız iyi araştırma yapmalı, antrenörlerin eğitim seviyesi ve belgelerini titizlikle sorgulamalısınız.

Spor Salonu Ücretleri Ankara, Çankaya ve Dikmen’de Ne Kadardır?

Spor salonu ücretleri hizmetin kalitesi, çalışan sayısı, spor alanlarında yer alan hizmet çeşitleri, spor kulübünün masrafları doğrultusunda ortaya çıkan değerler baz alınarak oluşmaktadır. Ankara genelinde farklı fiyat politikaları uygulayan salonların varlığını göz ardı edecek olursak ücretler aşağıdaki gibidir.

Body ve fitness salonları aylık 70 tl ile 110 tl arasında değişen fiyatlarla çalışmaktadır.

Body, fitness, pilates, spinning, zumba, kick boks, crossfit hizmetleri veren salonlar 3 aylık 450 tl, 6 aylık 800 tl, 12 aylık 1200 tl fiyatları doğrultusunda üyelik satmaktadırlar.

Spor kompleksleri sadece senelik çalışırlar.Yıllık ücretleri 1500 ile 2500 tl arasında değişmektedir. Yapısında bir çok hizmeti bulundurması nedeniyle fiyatları en yüksek olan üyelikleri satarlar.

Hangi Merkezlerden Uzak Durulmalıdır?

Tele marketing sistemi ile müşteri arayan, gayesi sadece üyelik satmak olan, telefonla pazarlama esasına dayalı üyelik satan spor salonları, uzak durulması gereken sınıfta yer almaktadır. Satış ilkesine önem veren bu kulüpler, kişi telefon numaralarını operatör şirketlerinden temin ederek telefonda satış ve pazarlama yapmaktadır. Potansiyelinin üzerinde satış yapan bu kulüplerden uzak durulması, ortaya çıkabilecek spor salonu mağdurluğunun başlamadan önlemesi anlamına gelmektedir.

Plaj Vücudunu Ne Kadar Sürede Yaparım?

Plaj vücudu diye tabir edilen vücut, yağsız, parçalı, tüm kasların belirgin göründüğü mezomorf vücut tipidir.Gelişim süreleri kişiden kişiye değişmektedir. İstek, azim, disiplin, programlı yaşamak, aksatmamak, başarıya giden yolda önemli taşlardır. Gelişim sürelerine direk etki eder.

En İyi Kilo Verdiren Spor Hangisidir?

Tabiki bireysel düşünülerek hazırlanmış, usta bir elden çıkmış, kişinin her türlü özelliği ele alınarak oluşmuş fitness programıdır.

Body Boy Kısaltır mı?

Body boy kısaltmaz.Gelişim çağında olan gençlerde ayakta yüksek ağırlık kaldırılan hareketler boy kısaltmaz, boyun uzamasını engeller. Gelişim döneminde olan bireyler daha çok makinelerle çalışmalı, uzman gözetiminde olmalıdırlar.

Pilates Zayıflatır mı?

Pilatesin zayıflatma özelliği azdır. Fitness kadar zayıflatma etkisine sahip olmayan pilates, iyi bir sıkılaşma sporudur.

Boy Uzatan Hareketler Nelerdir?

Boyun uzamasına yardımcı olan onlarca hareket vardır. Bir kaçından bahsedecek olursak açma, germe, esnetme egzersizleri ile barfiks çubuğunda asılı kalmak ve zıplama hareketleridir. Fitness salonu hizmetleri arasında yer alması gereken çalışma türüdür.

Form dolu, sağlıklı yarınlarda görüşmek üzere…

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x