Body ve Fitness Programı Tavsiyesi

28 Kasım 2016 / Genel
Body ve Fitness Programı Tavsiyesi

Body ve Fitness Programı Tavsiyesi ve Metabolizma Hızlandırıcılar

Son zamanlarda herkesin ilkleri arasında yer alan kusursuz vücut, beraberinde sisteme dayalı yaşamı getiriyor. Sisteme dayalı yaşam diyet, direnç çalışması ve kardiyo çalışmalarının başarıyı getirdiği yaşam biçimidir denilebilir. Bu üç etkeni hayatlarına sokanların sokakta gezen üçgen insanlar olduğundan bahsedeceğimiz makalemizde, ilk önemli faktörün metabolizma hızlandırıcı etkenler olduğuna dikkat çekmek istiyoruz.

Metabolizma Hızlandırıcı Etkenler

Metabolizma hızlandırıcı etkenlerin en başında beslenme yer alır. Diyete hangi tür besinlerin katılacağını bilmek, beslenmenin en önemli unsurudur. Metabolizmanın canlandırılıp, programlarınıza sadık ve disiplinli kaldığınız göz önüne alındığında, kusursuz vücut için diyetin önemi göz ardı edilmemelidir. Diyeti oturtamayanların ilk yaptığı şeydir başkasının diyetinden yararlanmak. Bu düşünce yapısına sahip olanlar, hiçbir zaman işte aradığım bu diyemezler. Body ve fitness programı tavsiyesi alıp tavsiyeler doğrultusunda hareket eden hiç kimse diyetinde hoşuna gitmeyen gıdalardan uzak kalmaz. Antrenman programınız için yüksek verimliliğe sahip besinlerin hoşunuza gitmemesine rağmen tüketilmesi başarıya giden yolda işinizi kolaylaştırabilir. Beslenmede en dikkat edilecek hususlar arasında yer alan başka bir konudan söz edecek olursak, herkesin vücut yapısı birbirinden farklıdır. Bu sebepten dolayı bir kişide atletik ve fit görünümün en büyük destekçisi olan sporcu beslenme programı, başka bir kişide aynı ertkiye sahip olmayabilir. Fit yaşamın parçası olmak isteyenlerin yanılgıya düştükleri ilk unsur budur.

Direnç, Ağırlık Çalışmaları, Body ve Fitness Programı Tavsiyesi 

Body ve fitness programı alanların karşılaştıkları, odaklanılması esas olan çalışmaları beraberinde getirdiği gibi, vücut yapısına hitap eden programlardan oluşmalıdır. Ağırlık çalışmak kas kütlesini artırır.Bu durum metabolizmanın hızının artması anlamına gelir. Metabolizmanın aynı hızda devam edebilmesi enerji ile alakalıdır. Enerji ihtiyacı duyan metabolizma kasların dinlenme pozisyonunda bile enerji tüketir. Ağırlık çalışması için harika bir sebeptir olan kasların tükettiği enerji. Güç çalışmaları ile metabolizmanın toparlanması için sağlanmalıdır. İyi bir güç çalışması düşünülerek, saatte 500- 600 kalori yakmanızı sağlayacak etkisi yüksek bir antrenman programı uygulanmalıdır. Kişinin kilosuna, yaşına ve vücut tipine bakarak bu değerler ikiye katlanabilir. Kişiler için en uygun antrenman programını tespit edebilmek için, hedef kişinin ne istediğinin iyi bilinmesi yeterlidir. Anca bu düşünce yapısı ile oluşturulan çalışma programları hedeflerine istenildiği gibi ulaşabilir.

Kardiyovasküler Çalışmalar

Kardiyo çalışmaları da metabolizmanın hızlanması için önem teşkil etmektedir. Haftada 3 gün, 30 dakikalık kardiyovasküler antrenman yapmak, metabolizmanızı hızlandırmak için yeterli olacaktır. Metabolizmanın hızlanması için gerekli enerjinin kullanılacağı kardiyovasküler çalışmalarda bir diğer kazanımda kalori harcanmasıdır. Kalori harcanması beraberinde yağ yakımını getirecektir. Metabolizmanızın hızlı kalması için programlarınızda koşu, bisiklet, stepper, kürek makinesi, crosstrainer gibi çalışmalar yer almalı, bu kardiyovasküler çalışmalar ip atlama, boks torbası, spinning çalışmaları ile desteklenmelidir. Bu şekilde yaptığınız kardiyo çalışmaları ile programınızı eğlenceli hale getirebilir, sürekliliğini sağlayabilirsiniz. Biraz araştırma yapıp deneme yanılma yolu ile kendi programınızı oluşturabilir, ileri seviye antrenman programları için kulübümüz sporty spor ve sağlıklı yaşam kulübünden destek alabilirsiniz. Form ve sağlık dolu günler sizinle olsun.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x