Body sporcularına program tavsiyesi

14 Aralık 2016 / Genel
Body sporcularına program tavsiyesi

Body Sporcularına Program Tavsiyesi

Sağlık çerçevesinde yaşamlarını idame ettirmek isteyenlerin ilk yaptığı aktivitedir spor. Dikmen spor merkezi statüsünde olan kulüplerde spor yapanlar için büyük önem taşır, body sporcularuna program tavsiyesi. Başarılı antrenörümüz mustafa güleri yakından takip edenler çok iyi bilirler programların başarıya giden yolda önemli engelleri ortadan kaldırdığını. Özellikle body sporu ile ilgilenen dikmen spor merkezi sporcuları program tavsiyesi alıp uygulayan ve sonuca pratik yoldan ulaşan spor severler arasında başı çekmektedirler. Ünlü baş antrenör Mustafa GÜLER’ den vücut geliştirme ve fitness’a gönül vermiş kişilere yol gösterecek tavsiyeleri siz değerli dikmen spor merkezi sporcuları için derledik.

Baş Antrenör Mustafa GÜLER’in Başarıya Götüren Tavsiyeleri.

Beklentileriniz Neler?

Her işe başlamadan önce hedefleri olmalı insanın.Hedef koymadan, gelişi güzel çalışarak başarılı olanını gördünüz mü? Ben şahsen 25 yıllık spor hayatımda henüz görmedim. Spora dair istek ve beklentileriniz neler, spora ne kadar süre ayıracaksınız, nasıl bir gelişim bekliyorsunuz, ideallerinizi süsleyen vücut hangisi gibi birçok sorunun cevabını bulmaya çalışın.

Spor Salonu Seçimi

Referans alan, referansların işaret ettiği merkezleri mercek altına alın. Antrenörlerinden çalışan personellerine kadar tüm detayları titizlikle gözden geçirin.

Spor Salonu Ortamını Benimsemek, Rahat Hissetmek.

Spor salonu programınız süresince rahat hissedeceğiniz nitelikte olmalıdır. Her yeni antrenmana giderken severek gideceğiniz bir spor merkezi olmasına özen gösterin.

Antrenör ile İletişim Kurma, Bilgi Alışverişi İçerisinde Olma, Evinde Hissetme

Başarı için muhtaç olduğunuz kişidir spor antrenörleri.Onlarla sürekli iletişim içinde olmalısınız. Spora ilk başladığınız günden itibaren isteklerinizi açıkça dile getirmeli, kendisinden çözüm önerileri almalısınız. Size özel düzenlenen programlara uymalı, sözünden asla çıkmamalısınız. Antrenörünüz sizin isteğiniz ve yaptığı analizler sonucu ortaya çıkan değerleri baz alarak, vücut tipinizi de göz önünde bulundurarak bir program düzenler. Bu program belirli bir süre boyunca yapacağınız antrenman programıdır. Sizin yapacağınız hareketlerden tutun, set ve tekrar sayılarına kadar her türlü bilgi yer alır bu programlarda. Antrenörün sadece sizin egzersiz planınızdan sorumlu değildir. Beslenme konusunda da destek alabileceğiniz antrenörün donanımlı olmasında özen gösterin. Antrenörünüzün yanında kendinizi rahat ve güvende hissetmeye çalışın. Olası sakatlık durumunda ona güvenebileceğinizden şüpheniz olmasın. Gelişim sağlayamadığınız dönemlerde ince dokunuşlarla fark yaratan, sorunları çözen, moral motivasyon sağlatan bir yapısı olmasına özen gösterin.

Bütün bu sebeplerden dolayı kişiler tarafından paylaşılan spor merkezi ve program tavsiyeleri önem arz etmektedir. Form dolu güçlü bedenlere kavuşabilmeniz temennisiyle, fit kalın.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
eren
eren
25 Ocak 2017 17:57

Merhaba
Program konusunda disariya destek veriyormusunuz. Bir yakinim salonunuz kullaniyor kisa bir zamanda büyük bir gelişme sağlamış

2
0
Would love your thoughts, please comment.x