Bacak İncelten Hareketler

6 Eylül 2016 / Genel
Bacak İncelten Hareketler

Günümüz çağının fastfood beslenme çağı olması nedeniyle harekete dayalı yaşam sürdüremeyen insanların en büyük problemlerdir bacak problemleri. Her 4 kişiden biri bacak incelten hareketler konusunu merak ediyor, bacak problemleri, bireylerin sağlıklı birer hayat geçirebilmelerinin önünde ciddi engeller teşki etmektedir.

Bacak Sağlığımız İçin Neler Yapmalıyız? Bacak İncelten Hareketler Nelerdir?

Bir yerden bir yere gitmek için ihtiyaç duyduğumuz bacaklarımızın sağlığı için neler yapıyoruz? Bacaklarımız, vücudumuzun en çok kas barındıran bölgeleridir. Bacaklarımızın güçlü ve sağlıklı olabilmesi için bir takım egzersizler yapmamız gerekmektedir. Bu egzersizler, gelişi güzel yapılabilecek egzersizler olmaması nedeniyle, uzman bir antrenör ve spor eğitmeni tarafından yaptırılmalıdır. Tabiki gitmeyi düşündüğünüz spor salonunda gerekli bacak akipmanlarını mevcut ise. Eğer bir spor salonu‘na gidip profesyonel bir destek alırsanız bu travmadan kısa sürede kurtulabilir, eski sağlığınıza ve motivasyonunuza kavuşabilirsiniz. Karamsarlığa kapılıp bu sorununuzdan kurtulamayacağınızı düşünmeyin. Bu probleminizin düzenli ve dengeli beslenme ile üstesinden gelebileceğinize inanın. Bu konuda dert yanıp kısa sürede sağlığına kavuşan bir çok insanın olduğunu unutmayın. Bacaklarımız vücudumuzun en önemli bölgelerinin başında yer almaktadır. Gün içinde yürümek için kullandığımız bacaklarımızın sağlıklı ve dinamik kalabilmesi için bir takım egzersizlere ihtiyaç vardır. Bu egzersizlerin başında yürümek ve bisiklete binmek gelir. Tempolu yürüyüşler ile bacaklarımızın aerobik dayanıklılığını arttırabilir, mevcut bulunduğu yapısının daha dinamik olmasını sağlayabiliriz. Bisiklet çevirmek yürümeye oranla daha çok güç gerektirdiği için her yürüyüşün arkasına bisikleti eklemeyi ihmal etmeyin. Gerek dikmen spor salonları olsun, gerekse açık hava parkurları olsun, bireyler düşünülerek inşa edilen bir çok spor alanının olduğunu gözlemliyoruz.

Bisiklet Binerek Bacaklarınızı İnceltmek mi İstiyorsunuz ?

Çankayada bisiklet binecek yerler düşünüldüğünde, en referans ve tavsiye verilen yerin Eymir gölü olduğunu göreceksiniz. Ankaralılar için Eymir gölünün ayrı bir yeri olması kadar normal birşey olamaz. Hem yürüyüş yapıp hem bacaklarınızı kuvvetlendirmek için bisiklete binebileceğiniz Eymir gölü, oksijen bakımından da ideal bir açık alan. Özellikle hafta sonlarınızı bacaklarınıza ayırabilir, kısa sürede bu takıntı haline getirdiğiniz kalın bacak sendromunuzdan kurtulabilirsiniz. Eymir gölüne gidemeyenler için spor salonları’na gidip sağlam bir egzersiz listesi almak, bacak sağlığınızın artması için gereklidir.

Kulübümüz en iyi bacak incelten programlar‘ı siz değerli bireylerimize, size özel değerler elde edilerek hazırlanan antrenman programları ile uyguluyor. Bacak makina’larının her türlüsünün ve son teknolojinin mevcut olduğu işletmemizde, kalın bacak problemleri ile gelip kısa sürede kurtulan bir çok kişinin olması, işletmemizin bu konuda referans merkez olmasını sağlamıştır.Örnek bacak programımız aşağıdaki gibidir.

Örnek bacak programı ;

  • Bisiklet 15 dk
  • Dumbbell squat 3 set, 15 tekrar
  • Leg curl machine 3 set, 15 tekrar
  • Dumbbell Lunges 3 set, 15 tekrar
  • leg extension machine 3 set, 15 tekrar
  • Tempolu yürüyüş 20 dk

Form ve sağlıklı bir bedene sahip olabilmek için ihtiyaç duyduğumuz bacaklarımızın, sadece sağlıklı olduklarında bize yardımcı olabileceklerini unutmayın.Form’da kalın.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x