Dikmen Spor Merkezlerinde Üyelik Ücretleri

7 Eylül 2016 / Genel
Dikmen Spor Merkezlerinde Üyelik Ücretleri

Dikmen Spor Merkezlerinde üyelik Ücretleri ve Hizmetleri Nelerdir?

Sağlıklı bir yaşamın olmazsa olmaz faaliyetlerinin hemen hemen hepsini spor oluşturmaktadır. Ankara’da İnsanların şehir yaşamından fırsat bulup spor yapmak istemesi Dikmen Spor Merkezlerinde Üyelik Ücretleri ile doğru orantılı bir durumdur. Spor yapmaya karar veren insanların ilk araştırdığı konu Dikmen spor merkezlerinde üyelik ücretleridir. Sırf pahalı olduğu için tercih edilmeyen kulüplerin olduğu dikmen spor merkezleri, faaliyet yelpazesi düşünüldüğünde ucuz diye tabir edilen merkezler’den bile daha ucuza maal olabilmektedir.

Aylık 60 tl ile 100 tl arası çalışan merkezleri’nde var olduğu dikmen spor salonları ücreti ve hizmet durumu ile birlikte değerlendirilmesi neticesinde, oldukça pahalıya maal olabilmektedir. Aylık üyeliğini 60 tl olarak açıklayarak tanıtım yapan, insanların gelmesi için gerekli maali zemini hazırlayan spor merkezleri, bu ücreti sadece fitness yada vücut geliştirme için almaktadır. Hal böyle iken, yıllık üyeliği 1000 tl olan bir kulübün hizmet çeşidi bakımından bir çok branşı yapısında hazır bulundurarak spor severlere sunması, potansiyel üyeler için oldukça avantajlı üyelikleri elde etmek anlamına gelmektedir.

12 ayına 1000 tl vererek spor salonu’na kayıt olan bir spor severin aylık üyeliği 83 tl’dir. Yani bu spor sever aylık 83 tl’ye body, fitness, pilates, kickboks, crossfit, zumba, taebo, cardio, crunch gibi bir çok hizmeti üyeliği süresince yapma şansı bulmaktadır. Bu nedenle 12 aylık üyelikler, aylık üyeliklere oranla daha avantajlıdır. Tabi uzun süre spor yapabilecek bir yapıya sahipseniz. Dikmen spor salonları‘nın ücret politikası bakımından istikrarlı devam edemeyen merkezleri’nin müşteri memnuniyeti konusunda problem yaşaması kadar normal bir durum yoktur. Spor merkezi üyeliği düşünen bir potansiyel üye, üye olmaya karar verdiği işletmeden istikrarlı bir tutum bekler. İşletmenin herkese aynı fiyattan satış yapmasını umar. Gelin görünki durum hiçde böyle gerçekleşmemektedir. Değil dikmen spor merkezleri’nin işletmeleri, Ankara spor merkezleri‘nin çatısı altında faaliyet gösteren kulüpleri bile, insanımızın pazarlık yapması nedeniyle sabit fiyatlar uygulayamamaktadır.

Bu durumun üyeler arası gerçekleşen diyaloglar neticesinde, spor severler ile işletmeci spor kulübü arasında gerilim yaratabilecek sonuçları olması kaçınılmazdır. Bütün bu gelişmeler doğrultusunda düşünecek olunursa, spor kulübü işletme ve pazarlamacıları fiyat politikalarında kararlı olmalıdırlar. 12 aylık üyeliği sonlanan bir spor severi tekrar üye olarak alabilmenin en önemli kurallarından bir tanesinin ücret politikası olduğu unutulmamalı, herkese aynı fiyatlara maal olan üyelikler ile spor hizmeti sağlanmalıdır.

Dikmen Spor Merkezlerinde Üyelik Ücretleri

1 AYLIK STANDART ÜYELİK; 60 tl

1 AYLIK SINIRSIZ ÜYELİK ; 125 tl

3 AYLIK STANDART ÜYELİK ; 300 tl

3 AYLIK SINIRSIZ ÜYELİK ; 450 tl

6 AYLIK STANDART ÜYELİK ; 550 tl

6 AYLIK SINIRSIZ ÜYELİK ; 750 tl

1 YILLIK STANDART ÜYELİK ; 990 tl

1 YILLIK SINIRSIZ ÜYELİK ; 1300 tl

2 YILLIK STANDART ÜYELİK 1800 tl

2 YILLIK SINIRSIZ ÜYELİK 2400 tl

Atletik ve güçlü bir yaşamın en önemli parçası olan egzersiz yapmanın çokda maliyetli olmadığını vermiş olduğumuz örnekler ile açıklamaya çalıştık, form dolu günlerde görüşmek üzere…

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Fatih özdemir
Fatih özdemir
1 Şubat 2017 09:41

Verdiğiniz hizmetler fazlasıyla hak ediyor istediğiniz ücreti. Paranın salonunuzda ikinci planda olması mutluluk verici.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x