Ankarada Spor Salonu Fiyatları

5 Eylül 2016 / Genel
Ankarada Spor Salonu Fiyatları

Ankarada spor salonu fiyatları sorusunu Ankara’da yaşayıp da sormayanımız yoktur. Sağlıklı bir yaşamın hayalini kuranların en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir spor salonları ücretleri. Herkesin bütçesine göre hareket etmek zorunda olduğu spor salonu sektörü, büyük küçük bir çok merkezi bünyesinde barındırmaktadır.

İnsanların hem kaliteli spor salonu bulma, hemde ucuz olanın maliyetinden kar sağlama isteği, doğru tercih yapamama gibi sorunlara neden olmaktadır. Hal böyle iken yüzlerce hatta binlerce spor salonu mağduru oluşmaktadır ve yaşamını spora dayalı sürdürebilme şansını, fayda maliyet özelliklerinin birbirlerini tamamlayamaması nedeniyle kaybetmektedir.

Spor Salonu Fiyatları Neye Göre Belirlenmektedir?

Türkiye’nin hemen hemen 81 ilinde fitness, pilates, body, kickboks gibi branşların popüler olması ve insanların hayatının önemli bir parçası haline gelmesi, özel spor salonu sektörünün uzun yıllardır beklediği gelişmelerin başında yer almakta idi. İnsanlar tarafından özel spor salonlarına kayıt olma isteklerinin, maliyetlerin karşılanabilirlik durumu gerçekleştiğinde oldukça fazla olduğunu gözlemliyoruz.

Düşük ücretli çalışan spor merkezleri’nin dar gelirli müşteri portföyüne hitap etmesi, tüm spor severler tarafından bilinmektedir. Dernek olarak çalışan ve aylık 60 tl ile 120 tl arası fiyatlar ile çalışan spor kuplerinin olduğu Ankara spor salonları, fiyatları bakımından oldukça ucuzdur. Aylık ödeme şeklinde çalışan bu spor merkezlerinde risk daha azdır.

Spor Salonlarını Birbirinden Ayıran Kriterler Nelerdir?

12 aylık çalışan spor salonlarına oranla daha az riske sahip bu spor kulüpleri, hizmet kalitesi bakımından iyi araştırılmalıdır. Geniş kapsamlı spor kulüplerine oranlar daha dar alanda çalışan bu kulüplerden yüzlerce şampiyon sporcu çıktığı gerçeği de göz ardı edilmemeli, piyasayı elinde bulunduran merkezlerin albenisine aldanılmamalıdır. 6 ve 12 aylık üyelik ile çalışan spor kulüplerinin aylık ücretli çalışan merkezlere oranla daha ucuz olduğu Ankarada spor salonu fiyatları sorgulandığında açıkça gözlemlenmektedir. 12 ay peşin ödeyerek 1000 tl ile kayıt olduğunuz bir özel spor salonunda aylık ücretiniz 83 tl’ye gelmektedir.

Aylık 120 tl ile çalışan merkezlere oranla baya ucuz olan bu spor kulüplerinin tek dezavantajı spor hizmetinden devamlı faydalanamamaktır. Uzun vadede oldukça ucuza maal olan bu spor kulüpleri, üyelik süresi tam kullanılınca ucuzdur. 1000 tl ödeyip kayıt olduğunuz merkez spora 12 ay boyunca gidilirse ucuzdur. 12 ay süre ile kayıt olup ve parasının tamamını ödeyip sadece 4 ay faydalananların aylık ücretleri 250 tl’ye gelmekte ve oldukça pahalıya maal olmaktadır. Bu iki üyelik türünde de tercih kullanıcı olan sizlerindir ve iyi analiz edilmelidir.

Ankarada Spor Salonu Fiyatları Ne Kadardır?

1 aylık  :60 – 120 tl arası. Hizmet kalitesine göre değişim gösterebilmektedir.

3 aylık : 250 – 450 tl arası.Hizmet kalitesine göre değişim gösterebilmektedir.

6 aylık : 550 – 750 tl arası.Türlü alternatif aktiviteleri içerisinde barındıran üyelik çeşididir.Hizmet kalitesine göre artış ve azalışlar gösterilebilmektedir.

12 aylık : 850 – 2250 tl arası. Spor hizmeti ve ekipmanlar bakımından farklılıklar gözlemlenmektedir. 1200 – 2250 tl arasında çalışan merkezler’de spor hizmetleri bakımından bir farkı yoktur denebilir. 2250 tl ile çalışan, bünyesinde havuz, hamam, sauna, buhar odası, havlu hizmeti, otelcilik hizmeti gibi özellikleri bulunduran merkezlerin spor hizmeti bakımından zayıf olabileceği, kullanıcı üyeleri tarafından verilen olumsuz tavsiyler ile gün yüzüne çıkmaktadır ve bu olumsuz spor kulübü yorumları yeni mağduriyetler yaşanmaması için göz ardı edilmemelidir.

Amacı, sağlıklı ve güçlü bir beden ile, ömür boyu fit ve atletik yaşamak olan herkesin, spor salonu ücretleri ve özelliklerini iyi araştırması, yeni oluşabilecek mağduriyetlerin engellenmesi konusunda belirleyici olacaktır. Form dolu günlerde görüşmek üzere, sağlıklı ve zinde kalın.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x