Ankara spor salonu

24 Mart 2016 / Genel

Ankara spor salonu, sağlığına düşkün insanlar için ayrı bir öneme sahiptir , açık hava yürüyüşleri. Belediyelerimiz tarafından insanlar koşu ve yürüyüş yapsın diye inşaa edilen yürüyüş alanları, spor düşkünleri için ayrı bir şans. Yürüyüş parkurlarının yanında açık hava aletleri ile yapılan egzersizler adeta açık hava spor salonu olarak hizmet veriyor.

Ankara Spor Salonu

Belediyeler tarafından yapılan açık hava spor alanları denetime tabii tutulmaması sebebi ile amatörce yapılan egzersizlere sahne oluyor. Spor yapmayı bilmeyen insanların çabası takdire şayan nitelikte. Fakat bilinçsiz yapılan sporun bir faydasının olmadığı gibi sakatlanma riski de oldukça yüksektir. İnsanlar sosyal medya sayesinde spor bilincini duyuyor ve kendisini amatörce de olsa bir spor uğraşına adıyor. Eskiden durum hiç de böyle değildi. İnsanlar iş hayatından arta kalan zamanı televizyon karşısında heba ederdi. Günümüzde bu durum fazlası ile değişti. İnsanların yaşadıkları sağlık problemleri kişilerin zorunlu da olsa hareket etmesine neden oldu. Radyo ve televizyon kanallarının da yapmış oldukları programlar ile insanları bilinçlendirmesi, insanları spora teşvik eden en önemli etkenlerin başında geliyor.

İnsanlara sağlık kazandıran en profesyonel çalışmalar şüphesiz spor merkezlerinde yapılıyor. Devlet antrenör adayları yetiştirmekte, yetişen antrenör adayları spor merkezlerinde çalışarak insanlara sağlık ve zindelik kazandırmaktadır. Spor merkezlerinde sağlanan spor hizmeti insanlara türlü alternatifler sunabilmesinin yanında, bireylerin keyif aldıkları branşı yapabilmesini de sağlıyor. İşletmemiz body, fitness, pilates, zumba aktivitelerinde en profesyonel çalışmalara sahip. Body sporunun gelişi güzel yapılmasının ciddi eklem sakatlanmalarına neden olabileceğini her fırsatta insanlara anlatan ünlü antrenör Mustafa GÜLER, programlı ve gözetim altında yapılan body antrenmanlarının güvenlik ve fayda bakımından artılarının göz ardı edilmemesi gerektiğini hatırlatıyor. Body’ye başlayıp fayda sağlayamayan acemi sporcuların her kulüpte olabileceğini dile getiren deneyimli ağırlık antrenörü, bireysel bazlı başarısızlıkların örnek alınmasının spordaki motivasyonu olumsuz etkileyeceğini, motivasyon azalmasının kişinin performansına direk etki ederek gelişimine darbe vurabileceğini, bu tarz örnekler ile zaman zaman karşılaştıklarını vurguluyor. Başarıya giden yolun çok da kolay olmadığını hatırlatan deneyimli vücutçu, zaman ve emek faktörünün önemine dikkat çekiyor. Bazı kazanımların kolayca elde edilebileceğini söyleyen Mustafa GÜLER, bazı kazanımların da uzun süreler ve ciddi emekler karşılığında elde edilebildiğine dikkat çekiyor. Form ve sağlık dolu günler sizinle olsun..

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x