Ankara fitness salonları

19 Nisan 2016 / Genel
Ankara fitness salonları

Ankara fitness salonları konulu yazımızda, fitness salonları’nın karmaşık yapısı nedeni ile spor’dan kopan kişilerin spor’a neden tekrar başlamaları gerektiğini konuşacağız.

Ankara Fitness Salonları

Sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürdürebilmenin en temel kuralıdır spor yapmak. Günümüzde spor yapmak isteyenlerin fitness branşına yönlenmesi, fitness salonları Türkiye pazarında hizmet veren binlerce spor salonunu yenilik yapmaya itmiştir. Sağlık sorunu yaşama korkusu insanları hareket etmeye itiyor diyen kulübümüzün yaşam koçu Mustafa GÜLER, spor merkezlerinin kilo verip sağlıklı olmak isteyen insanlar ile dolduğunu dile getiriyor. Son zamanların en korkutucu hastalığı diye tabir edilen kanser türlerinin uzmanlar tarafından spor yaparak % 40 azaltılacağının açıklanması, insanları spor yapmaya itti diyen deneyimli yaşam koçumuz spor yapmadan sağlıklı bir yaşam sürdürebilmenin mümkün olmayacağını söylüyor.

Hemen hemen her merkezde spor ekipmanlarının olduğundan bahseden deneyimli yaşam koçumuz, ergonomik yapısı bakımından yüksek teknoloji ile donatılmış ekipmanların tercih edilmesini tavsiye ediyor. Sağlık kazanmak için spora başlayan ve spor salonlarında eklem problemleri yaşayan insanların olduğundan bahseden usta yaşam koçu, her spor makinesinin aynı kaliteye sahip olmadığından bahsediyor.

Antrenör Faktörü

Fitness’ın karmaşık bir branş olduğunu dile getiren usta antrenör Mustafa GÜLER, egzersiz isimlerinin fitness’ı daha da karmaşık bir yapı içerisine soktuğunu düşünüyor. Egzersiz isimlerinin İngilizce kelimelerden oluştuğuna dikkat çeken usta antrenör, insanların en çok zorlandığı konunun isimleri öğrenme konusu olduğunu düşünüyor. Antrenörlerin spor severlere egzersizleri öğretmek ile görevlendirilen kişiler olduğunu hatırlatan deneyimli fitnesscı, isimler ile beraber hareketlerin de öğretilmesi kişilere kolay yoldan sporu sevdirebilmenin temel ilkesidir diyor.

Günümüz çağının teknolojik bir çağ olduğunun altını çizen deneyimli antrenör, antrenörlerin gerek duyulması halinde görsel eğitim metodlarını kullanabileceğini öneriyor. Ana kazanımın insanlara spor’u sevdirmek olması gerektiğini düşünen ünlü yaşam koçu, bu uğurda her türlü yolun denenmesinin kabul edilebileceğini düşünüyor. Spor merkezlerine zaman ve nakit ayırarak gelen insanların sporu yaşam standartı haline getirmek gayesinden başka bir gayesi olmadığını düşünen deneyimli fitnesscı, antrenörlerin ufak çabalarının insanları spora kazandıracağını düşünüyor.

Hastalıklardan uzak durabilmenin en iyi yolu spor yapmaksa biz antrenörler de bu işin en önemli parçası isek, amatör olmamalıyız diyen ünlü fitness koçu Mustafa GÜLER, insanlara birinci sınıf hizmet verebilmek için daha çok çalışmalıyız diyor ve herkesi fitness yapmak için Sporty’e davet ediyor. Form ve fitness dolu günlerde görüşmek üzere …

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x