Zumba Fitness Ankara

27 Ocak 2018 / Genel
Zumba Fitness Ankara

Hareketli bir spor yaşamı içinde olanlar için fenomen bir aktivite haline gelen Zumba, Zumba fitness Ankara salonları arasında da oldukça popüler ve tercih edilir cinsten. En çok bayanların yaparken kendisinden geçtiği bu spor ülkemizde henüz yeni. Birçok kulüp bayanlara özel Zumba salonları açmakta, Zumbanın tanıtımı için ciddi yatırımlar yapmaktadır.

Zumba Fitness Ankara Salonları

Zumba fitness Ankara salonları bu yatırımları özellikle bayanları düşünerek yapmaktadır. Bayanlar için çok iyi bir stres atma ve hareket etme aktivitesi olan Zumba, haftada en az 3 gün yapılınca verimli oluyor. Bu aktivite ile kilo verenlerin olduğu kadar sıkılaşıp basenlerinden kurtulan bayanlarında olduğunu gözlemliyoruz. Sırf basen eritme özelliği ile Zumba her yıl binlerce bayanı bünyesine katıyor. Ülkemizin 81 ilinde spor salonlarında bu aktivitenin tanıtımı yapılıyor. Fitness, Aerobik, Step gibi branşları yapmaktan sıkılan insanlar için çok iyi bir alternatif spor olan Zumba, günümüzde spor salonlarının olmazsa olmaz branşları arasında ilk sırada yer alıyor. Ankaramızda da Zumba hemen hemen her semtte, spor salonlarında kendine yer bulmuş durumda.

Özellikle Ankara’da Çankaya, Dikmen, Öveçler, Sokullu, Çukurambar, Hoşdere, Yıldız, Yeni oran, Balgat, Oran sitesi gibi semtlerde yer alan Zumbada ana unsur, Zumba antrenörüdür. İçerisinde Latin esintileri barındıran Zumbanın sahibi brezilyalı koreograf Alberto Beto Perez’dir. Dünya çapında bir fitness programı olan Zumba, dans, aerobik, savaş sanatları figürleri içerir.

Zumbanın Faydaları Nelerdir?

Oldukça hareketli olan bu branş kendisine özel stüdyolarda yapılmakta ses, ışık faktörleri ile eğlenceli anlar yaşatmaktadır. Bu özelliği ile spordan sıkılıp kopanları tekrar spora kazandıran bu branş yapısında öne, geriye, yana doğru yapılan sıçramalı adımlardan oluşan koreografiler barındırıyor. Zıplayarak yapılan koreografiler yüksek yağ yakımı sağlarken, yana atılan adımlar basenlerin incelmesini sağlamakta öne, geriye atılan koşar adımlar ise ön ve arka bacak kaslarının dayanıklılığını geliştirmektedir. Zumbanın nabzı oldukça yükseltmesi aerobik kapasitenin mevcut durumunu daha yukarıya taşımasına neden olur. Yeni başlayan kişilerde ilk etapta nefes nefese bırakan Zumba, ilerleyen seviyelerde uygulama zamanı, dayanıklılık ve nefes gibi temel Zumba gereksinimlerinde olumlu gelişimler sağlar.

Başlıca Faydaları

  • Vücut direncini artırır.
  • Hastalıklara karşı vücudun güçlü kalmasını sağlar.
  • Kemik ve eklemleri güçlendirir.
  • Dayanıklılığı geliştirir.
  • Esnekliği artırır.
  • Alt ve üst Ekstremitedeki gelişimler.
  • Kilo verdirir.
  • Sıkılaştırır.
  • Gelişim çağında olanlar için boyun uzamasını sağlar.

Zumba Fitness Ankara salonlarına başvurup yaşamınızı yeniden düzenleyebilir, Zumbanın faydalarını yakından yaşabilirsiniz. En iyi Zumba salonuna buradan ulaşabilirsiniz. Form dolu günler sizinle olsun.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x