Ankarada Spor Salonu

29 Ocak 2018 / Genel
Ankarada Spor Salonu

Ankarada spor salonu olarak açılmış yüzlerce işletmenin var olması ve çalışma koşullarına göre birbirinden ayrılması, tüketicilere avantajlı spor hizmeti sunduğu kadar dezavantajlı durumlarla da karşı karşıya bırakabilmektedir. Bu nedenle kaleme aldığımız yazımızda işletmeleri ve müşterilerine sağladıkları spor hizmetleri konusunda detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.

Ankarada Spor Salonu Çeşitliliği

Ankarada spor salonu denilince farklı konseptlerde hizmet veren onlarca merkezin varlığını gözlemliyoruz. En yaygını fitness salonları olmakla birlikte bu popüler sporu Taekwondo, Kick boks, Pilates, Yoga, Karate, Mma, Ju jitsu, Crossfit, Taebo salonları takip etmektedir. Fitness’ı takip eden bu sporların bir çoğu toplu antrenman şeklinde olmakla birlikte birebir antrenman olarakta verilebilmektedir. Birebir antrenmanlar günümüz dili ile Personal Training çalışmaları, Ankara’nın her kulübünde bulunmaktadır. Normal spor üyeliğine göre daha maliyetli olan bu antrenman türünde sadece personal trainerlerin bulunduğu kulüplerin varlığından da söz etmek mümkün. Fitness ve vücut geliştirme nasıl personal trainerler tarafından veriliyorsa, aynı durum Taekwondo ve Kick Boks içinde geçerlidir. Yine birebir antrenmanlar olarak verildiği için personal trainer fiyatları gibi maliyetleri yüksektir.

Çeşitliliği fazla olan spor salonlarında sunulan personal training çalışmaları, sadece personal training veren işletmelere oranla farklıdır. Personal training anlayışının antrenörlere göre farklılık gösterdiği, hizmeti alan sporcuların gelişim seviyelerine bakıldığında rahatlıkla gözlemlenmektedir. Sadece antrenman ve beslenme programı desteği sunarak gelişim sağlatan antrenörlerin olduğu kadar, ek olarak supplement ve steroid satışı yaparak geliştiren antrenörlerin de olduğu bir piyasadır personal training piyasası. Bu hizmet anlayışında sporculara Supplementlerin yanında steroid satışı da yapılmaktadır. Personal trainerler ile çalışmayı planlayan kişilerin ilk başta yapması gereken araştırma steroidlerin zararları nelerdir? araştırması olmalıdır. Bu konudaki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Kapalı spor salonlarında onlarca farklı sporun insanların hizmetine sunulmasının tabiki bir maliyeti olacaktır. Bu maliyetlerin insanlar tarafından karşılanması sonrası elde edilecek spor üyeliğininde bir kalitesi olmalıdır ve işletmeler yapısını bu kaliteye göre ayarlamakla yükümlüdür. Aksi taktirde satış esnasında sunulan pazarlama dilinden epeyce bir uzaklaşmış olunur ki bu durumda uzun vadede müşteri kaybı, sonrasında kapanmaya kadar giden bir süreç olarak gerçekleşebilir. Hiç bir işletme yola çıkarken bu denli büyük bir riski göze almak istemez. Girişimci bu nedenle kulübünü ve ekibini titizlikle seçmeli, ilk başta vermeye başladığı hizmetin kalitesini azaltmadan, geliştirerek ileriye taşımalıdır. Çağımızın gereği olan teknolojiyi yakından takip etmelidir.

Ankarada spor salonu olarak açılmış kulüplerin genelinin sağladığı kapalı spor salonu hizmeti aşağıdaki gibidir.

Grup Antrenman Çalışmaları İçeriği

  • Taekwondo Salonları : Haftada 3 gün antrenman, 20 – 30 kişilik gruplar şeklinde, 1 antrenör ve 1 yardımcı antrenör eşliğinde, 90 dakika sürmektedir.
  • Kick Boks Salonları : Haftada 3 gün antrenman, 20 – 30 kişilik gruplar şeklinde, 1 antrenör ve 1 yardımcı antrenör eşliğinde, 90 dakika sürmektedir.
  • Karate Salonları : Haftada 3 gün antrenman, 15 – 20 kişilik gruplar şeklinde, 1 antrenör eşliğinde, 120 dakika sürmektedir.
  • Pilates Salonları : Haftada 3 gün antrenman, 10 – 15 kişilik gruplar şeklinde, 1 antrenör eşliğinde, 50 dakika sürmektedir.
  • Mma Salonları : Haftada 3 gün antrenman, 8 – 12 kişilik gruplar şeklinde, 1 antrenör eşliğinde, 90 dakika sürmektedir.
  • Kick Boks Salonları : Haftada 3 gün antrenman, 20 – 30 kişilik gruplar şeklinde, 1 antrenör eşliğinde, 90 dakika sürmektedir.
  • Ju Jitsu Salonları : Haftada 3 gün antrenman, 4 – 6 kişilik gruplar şeklinde, 1 antrenör eşliğinde, 120 dakika sürmektedir.
  • Crossfit Salonları : Haftada 3 gün antrenman, 20 – 25 kişilik gruplar şeklinde, 1 antrenör eşliğinde, 60 dakika sürmektedir.
  • Yoga Salonları : Haftada 2 gün antrenman, 10 – 15 kişilik gruplar şeklinde, 1 antrenör eşliğinde, 50 dakika sürmektedir.
  • Taebo Salonları : Haftada 3 gün antrenman, 20 – 25 kişilik gruplar şeklinde, 1 antrenör eşliğinde, 60 dakika sürmektedir.

Bireysel Antrenmanlar

Fitness : Kişisel analizler sonucu ortaya çıkan değerlere göre belirlenen antrenman programları. Fitness program süreleri 60 dakika ile 120 dakika arasında değişmektedir.

Bodybuilding : Kişisel analizlere göre düzenlenen programlar, uygulama süreleri 45 dakika ile 75 dakika arasında değişmektedir.

Fitness Personal Coaching : 60 dakikalık antrenman sürelerine göre ücretlendirme yapmaktadırlar. 15 – 20 – 30’luk paketler olarak satılmaktadır.

Kick Boks Personal Coaching : 60 dakika sürmektedir. 20 – 30 – 50 seanslık paketlere göre satılmaktadır. Süre uzadıkça ücret düşmektedir.

MMA Personal Coaching : 90 dakika sürmektedir. 10 – 20’lik paketler olarak satılmaktadır.

Crossfit Personal Coaching : 45 – 90 dakikalık sürelerle yapılmaktadır. 10 – 20’lik paketlerle satılmaktadır.

Reformer Pilates Coaching : 50 – 60 dakikalık sürelerle yapılmaktadır. 12 – 24 – 36’lık paketlerle satılmaktadır.

Cadillac Pilates Coaching : 50 – 60 dakikalık sürelerle yapılmaktadır. 12 – 24 – 36’lık paketlerle satılmaktadır.

Ankarada spor salonu arıyor ve ücretleri hakkında bilgi almak istiyorsanız buradan, Personal trainer ve ücretleri hakkında buradan bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x