Vücut Geliştirme Tavsiyeleri

27 Ağustos 2015 / Genel

Sağlığına ve fit görünümüne önem veren insanların uğrak yeridir, spor merkezleri. Bir çoğumuz bin bir güçlükle zaman ayırarak form tutmaya gideriz fitness salonlarına. Programa dayalı antrenman yapmak en etkilisi. Kafamıza göre gelişi güzel antrenman yapmanın hedeflediğimiz vücuda kavuşmamız konusunda etkili olmayacağı kesindir. Vücut geliştirme tavsiyeleri doğrultusunda hareket etmek isteyenler için hazırladığımız yazımızda kendinize ait birşey mutlaka bulacaksınız.

Vücut Geliştirme Tavsiyeleri

En son sistemlere göre kendi vücut yapımız göz önünde bulundurularak hazırlanan antrenman ve beslenme programları ile çok iyi şeyler başarabiliriz. Ankara spor merkezleri programlı ve sisteme dayalı hizmet vermeye çalışıyor. Kişiye özel program düzenleyerek hizmet veren Çankaya spor salonları, bilinçli spor seven bireylerin en çok tercih ettiği spor merkezleri arasında yer alıyor. Vücut geliştirmek isteyen bir birey başarıyı elde etmek için kendisi için düzenlenen antrenman programının dışına çıkmaması gerekir. Antrenörlerinin tavsiyelerini titizlikle dikkate alarak ve o doğrultuda kendisini düzelterek hareket etmeli, antrenman gün ve saatlerini aksatmadan düzenli bir şekilde egzersiz devamlılığını sağlamalıdır. Antrenman programı biten bir birey programın dışında hareket etmemeli, dinlendirilmesi gereken bir kas grubu düşünüldüğünde programının içerisinde olmayan egzersiz hareketlerini uygulamamalıdır. Antrenörlerin en çok yakındığı konulardır doyumsuz öğrenciler. Antrenman programları bitmesine rağmen ellerinden dumbbell düşürmeyen bireyler beklenen gelişmeyi sağlayamazlar. Kendilerini paralamanın daha etkili olacağını düşünen takıntılı spor seven bireylerin yeni ölçüm zamanlarında hayal kırıklığına uğraması kaçınılmaz olmaktadır.

Spor Salonlarında Yapılan Belli Başlı Hatalardan Bahsedecek Olursak;

Bench press hareketini yaparken barı çok sıkmamalı mutlaka eldiven kullanarak barı kavramalıyız. Halteri göğüs üzerimizde iterken dirseğimizi düz oluncaya kadar uzatmamalıyız. Kaldırma ve indirme hızının aynı olması kastaki gerilimin maksimum seviyeye çıkması anlamına geliyor. Bütün press egzersizleri partner eşliğinde çalışılmalı, olası sakatlanmaların önüne geçmek için bilinçli kilo artırımı uygulanmalıdır. Her vücut yapısı farklı olduğu için biz bireyler kendi yapımıza göre düzenlenen egzersiz programlarını uygulamalıyız. Bizden daha kaslı ve fit bir yapıya sahip arkadaşımızın dış görüntüsünden etkilenerek onun programı daha iyi, bende onun programını yapayım düşüncesi çok yanlıştır. Her insanın vücudunun yapısı farklıdır. Antrenörlerin bu farklı vücut yapılarını tespit edip , ona göre program düzenlemesi gerekiyor ki gerekli emeğin karşılığı alınsın.

Vücut Geliştirme Antrenörü Tavsiyeleri

Vücut geliştirme dikmen denince akla ilk gelen isim, vücut geliştirme baş antrenörlerinden Mustafa güler dır. Mustafa Güler dikmende 2003 yılından bu yana bir çok vücut geliştirme öğrencisi yetiştirmiş olup, bir çok kişiye vücut geliştirme federasyonunun açmış olduğu kurslara girecek ve başarı elde edecek eğitimi vermiş, bir çok kişiye  vücut geliştirmeyi meslek halinde getirterek özel spor kulüplerinde iş imkanı sağlamış, bir çoğuna da kendi iş yerini açma imkanını sunmuştur.

Sonuç olarak vaktimizin bir kısmını ayırarak gittiğimiz özel fitness merkezleri biz spor seven bireylere hizmet vermek için hazır bulunuyor, gerekli bilgi ve beceriyi sağlamamız için ellerinden geleni yapıyorlar. Bize de uzman tavsiyelerine uyarak gerekli başarıyı elde etmek kalıyor. Sağlıklı ve fit bir görünüm kazanmanız dileği ile.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
nurdan
nurdan
27 Ağustos 2015 13:58

Sitenizi yeni kesfettim. Gayet güzel yazılarınız var.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x