Sokullu’da Spor Yapmak

19 Ağustos 2015 / Genel

Sokullu Spor Salonu Özellikleri

Sokullu spor salonu denilince akla ilk gelen kulüp sporty spor salonu, dikmen caddesi ile sokullu caddesi arasında bulunan, Hürriyet caddesinde yer alıyor ve hem dikmen semtine, hemde sokullu semtine hitap ediyor. Peki nedir sokullu’da spor yapmak isteyenlerin sporty spor merkezini tercih etmesindeki sebep?

Günümüz Türkiye’si, bireylerinin ilerleyen zaman içerisinde yaşam şekillerinde oluşan değişiklikler ile birlikte gelişen yeni sosyal ortamlar ve bu ortamların sağlamış olduğu imkanlar kişileri spor yapmaya ve form tutmaya  itiyor. Sokullu spor ortamları sadece özel spor kulüplerinden ibaret değil. Çankaya belediyesi‘nin yapmış olduğu yürüyüş yolları, Ankara büyük şehir belediyesi’nin yapmış olduğu öveçler vadisi gibi projeleri biz spor yapan, sağlığına dikkat eden, fiziksel görünüme önem veren bireyler için büyük şans.

Dikmen ve sokullu semtlerinin ve spor alanlarının zaman içerisinde spor yapan bireyler tarafından tercih edilmesi, belediyelerimizin bu alanlarda yapmış olduğu çalışmaların meyvesi olarak düşünülemez mi? Sokullu ile dikmen semtinde ikamet ediyorsanız ve spor yapmak istiyorsanız, birde spor salonlarına verecek paranız yoksa, yürüyüş parklarını ve açık spor alanlarını gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Sokullu’da Spor Yapmak

Ne tür spor yapmaktan hoşlanıyorsunuz. Eğer takım sporları yapmak hoşunuza gidiyorsa şanslısınız. Hem öveçler vadisinde hemde sokullu caddesi ve Ahmet Haşim caddesi arasında yer alan yürüyüş parkında basketbol potası mevcut. Ayrıca öveçler vadisinin çetin emeç bulvarına en yakın kıyısında çim saha bile mevcut. 11 kişilik iki takım oluşturabilirseniz keyifli bir futbol karşılaşması yapabilirsiniz. Futbol ve basketbol karşılaşması yaparak da form tutabilirsiniz.

Yine öveçler vadisinde açık alan çalışma makineleri mevcut. 20 dakikadan oluşan  jogging  koşular yaparak açık alanda bulunan makineler ile tüm vücut kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Yine öveçler vadisinde bulunan tenis kortlarında, partneriniz eşliğinde keyifli tenis maçları yapabilirsiniz. Siz yeter ki öveçlerde spor yapmak isteyin, yeter ki sokullu’da form tutmak isteyin, dikmende sağlıklı bir yaşam sürdürmeyi hayal edin. Dikmen’de ve sokullu’da spor yapmak tabiki açık alanlardan ibaret değil. Porfesyonel spor yapan ve form tutmak isteyen bireylerin en uğrak yeri şüphesiz Sporty Spor ve Sağlıklı yaşam kulübü’dür. En iyi fitness egzersizleri, pilates, bodybuilding, Kickboks, crossfit, zumba, crunch ve bunun gibi birçok çalışmayı bünyesinde bulunduran Sporty, tüm çankaya spor seven bireyler için bir şans.

Biz  bireylere düşen en büyük görev, sağlığımızın değerini bilmek ve sağlığımız için kendimize zaman ayırmak. Form ve sağlık dolu günler bizimle olsun.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Gül Kılıçkıran
Gül Kılıçkıran
20 Ağustos 2015 14:13

Sokulluda spor salonu deyince akla Sporty gelir. On Numara beş yıldız

Ahmet Kadıoğlu
Ahmet Kadıoğlu
21 Ağustos 2015 09:51

Size Katılıyorum gül hanım.Seneler oldu sporty’nin üyesiyim.Çok memnunum.Teşekkürler mustafa hocam

2
0
Would love your thoughts, please comment.x