Sokullu’da Fitness Merkezi

16 Eylül 2015 / Genel

Sağlığına ve fiziksel görünümüne önem veren her kişinin ilgilendiği branştır Fitness. Dikmen spor merkezi ve Sokullu’da fitness merkezi üyeleri, burdan yola çıkarak bedensel sağlığı söz konusu olduğu zaman bir fırsatını bularak dengeli besleniyor ve form tutmaya çalışıyor. Maddi gücü spora bütçe ayıracak kadar iyi olmayan bireyler, belediyelerin parklar da düzenlemiş oldukları spor alanlarında çalışmak ve zindelik kazanmak zorunda kalıyor. Peki nedir bu alanlardaki spor aletleri ve kaliteleri. Sokullu fitness merkezleri olarak, vatandaşlarımızın sağlık ve form kazanayım derken eklem sakatlanmaları, yaralanmalar, menisküs yırtılmaları, bel fıtıkları ve bunun gibi spor esnasında oluşabilecek sakatlanmalara karşı bilinçli olması en büyük dileğimizdir. Bu makalemizde park ve bahçelerde bulunan spor aletleri ve ergonomik yapısı hakkında bilgi sahibi olacağız.

Sokullu’da Fitness Merkezi

Parklarda belediyelerimiz tarafından çok düşük bütçe ile oluşturulan spor alanları ve bu alanların bir parçası olan açık hava spor aletleri ergonomik yapısı açısından oldukça basittir. Makara ve kablo sistemi olmayan bu spor aletleri, genelde rulmanların yardımıyla hareket ederek çalışıyor. Rulman halk isminde tornet diye tabir ettiğimiz kendi ekseni etrafında dönen bir silindirdir. Açık hava spor aletleri, kullanıldığı alanlar itibariyle basit, yağmura, kara ve güneşe dayanıklı malzemelerden üretilmek zorundadır. Makara ve kablo sistemi kullanılmaz. Profil et kalınlıkları kapalı spor salonu aletlerinden daha kalın ve tok olmalıdır. Bütün bu özellikler göz önünde bulundurulduğu zaman açık spor alan malzemelerini üreten firmanın ürettiği spor aletlerinde teknolojik parçalar ve özellikler kullanması mümkün değildir.

Uzun vadede maddi anlamda spor salonlarına kayıt yaptırabilecek gücü olmayan insanların ergonomik yapısı basit düzeneklerden oluşan bu spor aletleri ile egzersiz yapması ciddi sakatlanma ve yaralanmalara neden olabilmektedir. Açık havada yapılabilecek en güzel spor aktivitesi yürüyüş ve koşulardır. Belediyelermizin spor alanlarında tartan zeminden oluşan koşu ve yürüyüş alanları vardır. Bu koşu pistlerinde sabah yürüyüşleri ve joking koşuları yapmak biz sağlığımıza önem veren bireyler için bulunmaz bir nimettir.

Sokullu fitness merkezi olarak kapalı spor salonu hizmeti veren sporty spor ve sağlıklı yaşam kulübü, ergonomik yapısı güçlü, sen son sistem teknoloji ile dizayn edilmiş spor aletleri ile tüm Ankara’ya hizmet vermeyi ilke edinmiş bir spor kulübüdür. Sporty’de fitness yapmanın hazzına varan bir kişinin başka bir spor kulübünde aynı memnuniyeti yakalaması mümkün görünmüyor. Sokullu spor merkezleri içerisinde hizmet kalitesi yüksek en iyi spor merkezi olarak adlandırılması, vermiş olduğu hizmet ile değerlendiriliyor. Spor dolu günler geçirmeniz dileklerimizle , bizi takip edin.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x