Herkes Spor Yapabilir mi?

9 Eylül 2015 / Genel

Günümüz yaşam şartlarında , sağlığına ve fit görünümüne önem veren bireylerin kendisine zaman ayırarak Çankaya spor salonları bünyesinde kapalı spor salonu hizmeti alması, birebir özel antrenör ile çalışması, açık alanda spor yapabilmesi gibi yollarla gerekli kondisyonu ve beceriyi kazandıklarını söyleyebiliriz. Herkes spor yapabilir mi? Herkes için spor ne demektir? Doğru spor nerede yapılır? Doğru ve güvenli spor yapmak için destek almak gerekir mi? Programlı çalışmak neden önemlidir? En etkili egzersiz programlarını nereden alabiliriz?

Ankara spor merkezleri ve Çankaya spor merkezleri üyelerinin merakla beklediği soruların cevaplarını arayacağımız makalemizde, önceki makalelerimiz de olduğu gibi amacımız  spor seven ve fit görünüme önem veren bireylerin sağlığına ve formuna kavuşması konusunda yardımcı olmak, yapmış olduğumuz örnek egzersiz programları ile spor yapma bilinci oluşturmak, doğru spor nasıl yapılır? Dikkat edilmesi gereken önemli noktalar ve bunun gibi bir çok sorunun cevabını bulma konusunda fayda sağlamaktır.

Herkes Spor Yapabilir mi?

Herkes spor yapabilir , yaş sorunu olmaksızın herkes sağlığına ve formuna önem verebilir. 3 yaşında bir çocuk yüzme branşına başlayabilir, 4.5 – 5 yaşında jimnastik yapabilir, 8 yaşında basketbol oynayabilir, 10 yaşında futbol, Taekwon-do, Karate yapabilir, 15 yaşında Boks, Kick Boks branşları ile uğraşabilir. Belli mi olur bilinmez, belki milli  karateci olur  veya ülkesini temsil eden milli bir yüzücü olur. Ergenlik çağının bitiminde ve ilerleyen yaşlarda Fitness ve Body building yapabilir. Herkes için spor hizmeti veren ve bir Çankaya spor merkezi kulübü olan sporty spor ve sağlıklı yaşam kulübü, sağlık konusunda problem yaşamayan müşteri portföyünden tutun, bel fıtığı, boyun fıtığı, skolyoz, boyun düzleşmesi, servikal aks düzleşmesi, kifoz ve bunun gibi birçok sağlık sorunu yaşayan müşteri portföylerine hizmet veriyor.

Menisküs Sporu Engeller mi?

Menisküs olan birisi spor yaparken ciddi probelmler yaşayabilir. Özellikle bacak antrenmanlarını yapamaz, yapmaya çalışsada başarı elde edemez, karşı koyulması mümkün olmayan ağrılar yaşar. Menisküs ameliyatları sonrasında gerçekleşen kas zayıflığı problemlerini düzenlemiş olduğu özel egzersiz programları ile ortadan kalkmasına yardımcı oluyor. Bu hizmet kalitesi ile yoluna devam eden sporty spor merkezi, her yaştan ve türden müşteri kitlesine hitap ediyor, herkes için spor yapılabileceğinin cevabını zaman içerisinde spor seven bireylerde ki olumlu değişmeler ile Ankara spor merkezleri ve Çankaya spor merkezleri üyelerine kanıtlıyor.

Doğru ve güvenli egzersiz yapmak için uzman desteği almak şart ve bu desteği alabileceğiniz isimlerin en başında gelir Mustafa Güler. 6 senedir sporty spor ve sağlıklı yaşam kulübü fitness koordinatörlüğünü yapan Mustafa GÜLER ve ekibi, Fitness egzersiz programlarından tutun, beslenme koçluğu, personal training hizmeti, yaşam koçluğu, birebir özel antrenör hizmeti gibi bir çok hizmet dalıyla tüm Ankara’ ya hizmet vermektedir. Programlı çalışmak çok önemlidir. Rutinden kurtulmak, vücudumuzdaki istediğimiz gelişmeyi yakalamak açısından en gerekli yöntemdir, buda yeni egzersiz teknikleri ile çalışmakla olur.

Aynı egzersiz tekniği ve set sayıları ile çalışmak kaslarımızın yeterince uyarılması konusunda yerinde saymamıza neden olur, farklı egzersiz ve set sayıları ile çalışmak ise kaslarımızın  devamlı uyarılmasına , ve gerilmesine neden olur. Hedeflediğimiz vücuda kavuşmak için yeni egzersiz programları ile çalışmanın önemi tartışılamaz , en etkili egzersiz programlarını sporty spor merkezi fitness koordinatörü Mustafa Güler ev ekibinden temin edebilirsiniz. Sporty Spor ve Sağlıklı Yaşam kulübü, kurmuş olduğu sistem ile Ankara spor merkezleri ve Çankaya spor merkezleri üyelerinin yaşamış olduğu sıkıntılar  göz önünde bulundurularak yanlış egzersiz programlarının önüne geçmeyi hedeflemiş ve spor seven bireylerin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Form ve sağlığa verdiğimiz önem insana verdiğimiz önemden gelmektedir.

Herkes spor yapabilir mi? konulu yazımızda, tüm spor yapmayı düşünenlerin aklını kurcalayan soruları cevaplamaya çalıştık. Sağlıkla ve mutlulukla , form ve zindelik dolu güzel günlere ulaşmak dileklerimiz ile. Bizi takip edin.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x