Dikmende Kickoks Yapmak

18 Şubat 2016 / Genel
Dikmende Kickoks Yapmak

Sağlıklı olma amacı ile yola çıkan spor severler bir yandan da kick boks yaparak form’da kalıyor. Kick boks’un en büyük yararı kişilerin kendisini savunmasını öğrenmesidir. Dikmende kickboks yapmak  gayesi yola çıkan işletmemiz Ankara’nın en iyi kick boks salonları arasında yer alıyor. Kick boks antrenörü Arzu Eroğlu antrenmanlarında öğrencilerinin temel tekniklerini en iyi şekilde öğrenmesi için çaba veriyor. Temel teknik çalışmaları Kick boks’un en önemli kazanımlarını oluşturuyor.

Raund kick vuruşu nasıl yapılır ? 

Raund kick vuruşu karına yapılan ayak üstü bir vuruştur.Rakibi etkisiz hale getirmek için yapılan bu vuruş , doğru uygulanması halinde rakibin genellikle nefesini kesen bir vuruştur.Kickboks maçlarında sıkça gördüğümüz bu vuruş , diz kapağını çekerek ve yerdeki denge ayağını vuruş yapılan yere doğru döndererek yapılır. Sağlam bir vuruş yapmak için bacakların esnek ve güçlü olması gerekir. Ön ayakla yapılan raund kick vuruşu rakibe yakınlığı sebebiyle , uygulaması daha hızlı ve kolaydır. Maçlarda kickboksörler en çok ön ayakla vuruş yaparlar. Türkiye’de yapılan maçlarda Taekwondo branşından kick boks branşına geçen sporcular fazlalıkla raund kick tekniğini kullanırlar. Eskiden Taekwondo yapmış ve herhangi bir başarı elde edememiş sporcular son umut olarak kick boks yaparlar ve genelde kickboks’tada başarılı olamazlar.

Türkiye’de yapılan kick boks maçlarını izleyenler iyi bilir, Taekwondo gardında durarak dövüşmeye çalışan sporcuları. Bu sporcuların boksu öğrenerek yakın mücadele yapmaları pek mümkün değildir. Temelinde taekwondocu olarak yetişen bu sporcular Kickboksa tam anlamıyla adapte olup başarılı olamazlar. Ring’de yan duruş yaparak raund kick atmaya çalışan birisi gördüğünüzde, taekwondocu olduğunu unutmayın. Bir Taekwondocunun kick boksör karşısında hiçbir şansı yoktur. Kick boksörler boksu bilmeleri avantajı ile taekwondoculardan oldukça avantajlılar dır. Taekwondo’dan Kick boksa geçip şampiyon olan örnek olabilecek bir sporcu yoktur. Bu nedenle kick boks branşında başarılı olamanın en iyi yolu en baştan kick boksçu olarak yetişmektir. Tabi ki şampiyonluk yaşamış bir antrenör ile çalışmak şartı ile.

Dikmende Kickboks Yapmak

Dikmende kickboks yapmak denilince akla gelen ilk isim Arzu Eroğlu’dur.  Ring tozu yutmuş, iyi bir kick boks antrenörüdür ve başarıya giden yolda en iyi destekçiniz olacaktır.  Kick boks salonu Ankara merkezi olan işletmemiz Arzu Eroğlu ile kick boksu tüm Ankara’lı kick boks sevenlere yaşatıyor. Arzu hoca ringlerin rakipleri için korkulu rüyası, örnek bir sporcu idi. Ringi dar etmediği bir rakibi yoktu. Şu an çatımız altında tüm çocuklara ve gençlere kick boks öğretiyor, ringlere çıkartıyor. Sayısız şampiyon kick boks sporcusu yetiştiren arzu hoca Türkiye’nin yetiştirdiği büyük değerlerin başında yer alıyor. Akadamili antrenör arzu Eroğlu, Kick boksa hayatını vermenin verdiği sorumlulukla işinden ve sisteminden taviz vermiyor. Bu da zaman içerisinde Arzu hocanın şampiyon Kick boksörler yetiştirmesi anlamına geliyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x