Ankara personal training hizmetleri

23 Şubat 2016 / Genel
Ankara personal training hizmetleri

Ankara personal training hizmetleri konulu yazımızda atletik beden inşaası düşünen sağlık ve dinamizm meraklısı bireyler için birebir antrenman yapacak antrenörlere ve özelliklerine yer vereceğiz.

Personal trainerler özel spor salonlarının son zamanlarda en çok yöneldiği alanların başında gelmektedir. Spor salonu hizmet anlayışının zamanla birlikte personal trainer pazarlaması anlayışına yönelmesi, sektörede personal trainer sıkıntısı yaşanmasına neden oldu. Personal training sektörünün ilerleyen zamanla birlikte gelişeceğini öngören girişimcilerin personal training stüdyolarına yönelmesi sektörde özel spor salonu ve kompleks spor salonu anlayışının yıkılıp personal training hizmetininde kabul görmesine neden olmuştur. 2016 yılında fenomen olan bu hizmet anlayışının 2018 yılı itibariyle popülaritesini yavaş yavaş yitirdiğini gözlemlemekteyiz. Bu durumun altında yatan en büyük nedenlerin başında ekipman eksiliğinin yer alması, yüksek ücretler, 2.kademe antrenör lisansına sahip her antrenörün personal trainer olarak çalışması gösterilebilir.

Ankara Personal Training Hizmetleri

Ankara personal training hizmetleri denilince sayıca oldukça fazla stüdyodan bahsetmek mümkün. 50 metrekare ile 200 metrekare arasında değişen personal training stüdyoları alet edevat açısından da oldukça yoksul. Ana konunun düşük maliyetler olduğu bu stüdyolarda işletmelerin hizmetleri ile ön plana çıkmak istediğini gözlemiyoruz. Personal training stüdyolarında kullanılan ekipmanların normal spor salonu üyeliği ile çalışan salonlara göre daha basit kalması potansiyel üyelerin zamanla farklı tercihler içerisine girmesine neden olmaktadır.

Birebir antrenman yapabilmenin en büyük avantajı antrenör antrenman süresince size aittir. Paket programlar olarak satılan üyelikler 15, 20, 30 antrenmanlık paketler halinde pazarlanmaktadır. Antrenman gün ve saatleri üyeliği alan kişi tarafından belirlenen bu hizmet türünde kısa zamanda fazla yol almak mümkün. Normal kulüp üyeliklerinde başarı sağlayamayanların fazlalıkla tercih ettiği personal trainerler vücut ölçüsü almakta, çıkan sonuçlara göre antrenman ve beslenme programı düzenlemektedirler. Antrenman programlarının uygulanması konusunda ön planda olan kişisel antrenörler, beslenme programları konusunda da ön planda olmaktadır.

Ankara Personal Training Tavsiyesi

Spor tesisi üyeliklerinde aradıklarını bulamayanların faydalanması gereken bu hizmet anlayışında antrenör ve salon imkanları ön olanda olmalıdır. Antrenör her anlamda yeterlimi, ekipman teknolojisi günümüz gereklerini karşılıyor mu gibi önemli kıstasların göz ardı edilmemesi hedeflere ulaşılması açısından önem arz eder. Ankara personal training hizmetleri ve ücretleri ortalama saatlik olarak hesaplanmakta, ücretler 80 tl ile 120 tl arasında değişmektedir. 80 ile 120 tl arasında değişen personal training ücretlerinde hizmet ve ekipman farklılıklarından söz etmek mümkün. Ankara’da antrenör tavsiyesinden bahsedecek olursak Mustafa Güler ve deneyimli ekibinden bahsedebiliriz.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x