Dikmen Spor Salonları Nerededir?

14 Eylül 2016 / Genel
Dikmen Spor Salonları Nerededir?

Dikmen Spor Salonları Nerededir? Özellikleri Nelerdir?

Sağlıklı birer birey olabilmek için spor salonlarının yardımcı faaliyetlerini göz ardı edemeyiz. Bu yardımcı faaliyetler kimi zaman grup antrenmanları şeklinde olmaktadır, kimi zaman bireysel antrenmanlar şeklinde, kimi zamanda açık hava antrenmanları şeklinde olmaktadır. Son zamanlarda spor ekipmanlarının teknolojileri oldukça büyük ilerlemeler kaydetmiştir. Bu nedenle spor salonları, ekipman bakımından, zaman ilerledikçe son sistem cihazlar ile donatılmaktadır. Ekipmanların mutlak önem taşıdığı dikmen spor salonları nerededir? ve sayı bakımından kaç spor merkezini yapısında barındırmaktadır. Dikmen spor salonlarını ve verdikleri hizmetleri kısaca açıklayacak olursak, tescilli spor tesisleri ve dernek olarak faaliyet gösteren spor kulüpleri olarak ikiye ayırabiliriz.

Dikmen Spor Salonları Nerededir?

Tescilli spor tesisleri, hizmet bakımından kaliteli diye tabir ettiğimiz spor kulüplerini yapısında barındırmaktadır. Genellikle uzun vade satışları ile ön plana çıkan bu tesislerde en iyi spor ekipmanları kullanılmaktadır. Bir çok tescilli spor kulübünün mevcut olduğu Ankara spor salonları, alet edevat bakımından alt seviyede yer alan markaların kullanılığı merkezleri de yapısında barındırmaktadır. Dikmen spor salonları adı altında hizmet veren işletmemiz, Ankara ve Çankaya’nın en köklü merkezi olması nedeniyle, dikmen spor salonlarına referans olabilecek en iyi spor salonu olduğunu, gerek verdiği hizmet, gerek makinaları, gerekse temiz ve şık olması ile kanıtlamıştır. Dikmen’de tescilli olarak hizmet veren tek işletme olan kulübümüz, tescilli spor tesislerine verilebilecek en iyi örnektir.

Dernek olarak faaliyet gösteren spor kulüpleri, daha çok aylık üyelik ile geçinirler. Dernek olma özelliğine göre kar amacı güdülmeyen işletme olarak algılanmasına rağmen kar amacı etmektedir. Bir çok dernek işletme hedefleri doğrultusunda ilerleyebilmek için kar amacı gütmektedir. Dernek olarak açılan ve uzun vade üyelik satan işletmelerin de bulunduğu Ankara spor merkezleri, personal training adı altında paket üyelikler satan merkezleri de bünyesinde barındırmaktadır. En karlı satışları ellerinde bulunduran bu işletmeler, dernek olarak çalışması nedeniyle vergiye tabii değillerdir. Dikmen’de de sayıca oldukça fazla olan bu dernek olarak faaliyet gösteren spor kulüplerine örnek olarak bir çok spor merkezi gösterilebilir. Dernek olarak çalışan işletmeler, dikmen caddesi, sinan caddesi, ilker caddesi, kabil caddesi, balgat caddesi, keklik pınarı, sokullu caddesi gibi bir çok yerde faaliyet gösteren, yüksek yatırımlar göze alınmadan oluşan merkezlerden meydana gelmektedir. Merdiven altında kurulan bu merkezlerde hijyen durumuna dikkat edilmesi, sağlıklı bir sporun parçası olmak adına dikkat edilmesi gereken en önemli faktördür.

Form dolu, sağlıklı yarınlarda görüşmek üzere…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x