Body Salonlarında Steroid Satışı

20 Eylül 2015 / Genel

Steroid Satışı

Ankara’da body salonları hakkında daha önceki makalelerimizde açıkladığımız konuların dışında sağlığına ve fit görünümüne önem veren kişilerin özellikle dikkat etmesi gereken beslenme ve steroid kullanımı hakkında bilgilendirme yapacağız. Body salonlarında steroid satışı, Steroid’in zararları hakkında ilerleyen makalelerimizde geniş bir anlatımla siz spor seven bireyleri bilgilendireceğimizi söylemekle başladığımız steroid illeti, maalesef Ankara body salonları adı altında hizmet veren, sağlık ve spor nedir bilmeyen, sporun içinden gelmeyen şahısların açmış olduğu spor salonlarında el altından gençlerimize satılıyor.

Tek emeli cebini doldurmak olan şarlatanların gençlerimizi yanlış yönlendirmeler yaparak, deyim yerindeyse zehirliyor. Eğer body sporu ile ilgileniyorsanız ve antrenörünüz sizi steroid kullanmanız konusunda yönlendiriyorsa kulak asmayın. Kesinlikle sağlığınızı düşünüyorsanız steroid kullanmayın. Gerek kütlesel anlamda büyümek olsun, gerekse definasyon yaparak yağ yakmak olsun, bütün bu istediklerimizi dışarıdan destek almadan da yapabiliriz. Her ne yaparsak yapalım sağlığımızı göz önünde bulundurarak yapalım. Sağlık ve fit görünüm kazanayım derken sağlığımızdan olmayalım. Araştırmak isteyenler internetten araştırabilirler. Yüzlerce haber var. Böbreklerini kaybedip böbrek nakil sırasına giren kişiler mi dersiniz, Steroid nedeniyle hayatını kaybedenler mi dersiniz, Steroid’in organları büyütmesi nedeniyle kalp krizi geçiren ve hayatını kaybedenler mi dersiniz, ne türden vaka varsa hepsine bir tıkla ulaşabilirsiniz.

Ankara Body Salonlarında Steroid Satışı

Çoğu gencimizin bu hataya düşmesinin en temel nedeni, yapmak istemiş olduğu vücudu en kısa sürede elde etmekle başlıyor. Ankara’da body yapmak isteyen gençler protein tozu kullanın, Aminoasit, Bcaa, Glutamine, Kreatein ve bunun gibi suplement içerikli ürünle kullanın, yanlız kullanım perspektifine göre kullanın. Antrenörünüz beslenme eğitimi almış uzman bir antrenör ise, size nasıl kullanmanız gerektiği konusunda yardımcı olacaktır. Normal gıdalardan oluşan bir beslenme programı ve suplement programı ile gayet iyi sonuçlar alabilirsiniz. Tabiki iyi bir antrenman programı da şart. Gerisi sabır ve antrenmana bakmaktadır.

Ankara body salonlarında makalemizin giriş kısmında bahsettiğimiz şarlatanların size sağlamış olduğu steroid desteği, gelişiminiz açısından bir fayda sağlamaz. Almadığınız zaman, aldığınız ki halinizden eser olmayacağı gibi sizin de uzun süreli steroid kullanım ihtiyacınız ortaya çıkacaktır. Uzun vadede bu şartlar sizin sırtınızdan ciddi miktarlarda para kazanacaktır. Kaybettiğiniz sağlığınızdan bahsetmiyorum.

Peki devletimiz bu şarlatanlara gözmü yumuyor? Tabiki hayır. Sağlık bakanlığı çıkarmış olduğu yasa ile spor salonlarında yasaklı madde satışının önüne geçmeyi hedefliyor. Gençlik spor genel müdürlüğü yayınlamış olduğu yasaklı maddeler listesini özel spor kulüplerine gönderdi ve insanların görüp okuyabileceği yerlere asılması talimatını verdi. Tarım ve köy işleri bakanlığı kurmuş olduğu ekipler ile denetimlerini artırdılar. Kurulan ekiplerin steroid nedir? hangi ürünlerde vardır, yasaklı maddeler nelerdir gibi konularda çalışmaları devam ediyor. Bu ekiplerin steroid kullanımını engellemesi zor gibi görünüyor, çünkü steroidler temin ediciler tarafından el altından satılıyor. Denetimlerde, salonlarda steroid bulunamıyor. Bize düşen vatandaşlık görevi bu ürünleri spor salonlarında tavsiye eden ve satanları şikayet etmekten geçiyor. Steroid kullanmayın, kullanan kişileri uyarın. Form ve sağlık dolu günler dileriz. Bizi takip edin.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Seçkin demirezen
Seçkin demirezen
1 Şubat 2017 08:46

Sayenizde gençlerimiz bilinçlenip, kötü niyetli insanların zararlarından korunuyor. Hizmet budur, çizgi budur. Yazılarınızı her yerde görüp okumak bizi mutlu ediyor.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x