Ankarada uygun spor salonu seçimi

30 Aralık 2015 / Genel
Ankarada uygun spor salonu seçimi

Ankarada spor salonu tavsiyeleri , Ankarada uygun spor salonu seçimi , dikmende uygun spor salonu seçimi , dikmende spor salonu tavsiyeleri , öveçlerde uygun spor salonu seçimi , öveçlerde spor salonu tavsiyeleri , sokulluda spor salonu tavsiyeleri , sokulluda uygun spor salonu seçimi , çankayada spor salonu tavsiyeleri , çankayada uygun spor salonu seçimi , dikmen fitness , dikmen fitnes , Sokullu fitness salonu , Sokullu spor merkezleri , Çankaya spor merkezleri , Çankaya spor merkezi , dikmen spor merkezi , Sokullu spor merkezi , Öveçler spor merkezi , yıldız spor merkezi , Ankara spor merkezi , spor salonu tavsiyeleri , uygun spor salonu nasıl olmalıdır ? 

Çankaya spor merkezi üyeleri uygun spor salonu seçerken nelere dikkat etmeli ? Spor salonu seçiminde bulunacak form ve sağlık düşkünü insanlar neleri göz önünde bulundurarak tercih yapmalılar ?

2016 yılının gelmesi ile birlikte , insanların spor salonu arayışları oldukça hız kazanmış durumda.Spor salonlarına kayıt olmayı planlayan bireylere doğru tercih yapmaları konusunda yardımcı olacağız.Kayıt olmayı planladığınız spor salonunun evinize yakınlığı en önemli etkendir.Spora gidiş gelişler konusunda rahat edeceğiniz bu durum , spordaki rahatınızı sağlayacaktır.Sporu bitirip apar topar ev yoluna düşmek zorunda kalmazsınız.Kayıt olacağınız merkezin temiz olmasına dikkat edin.Makine’ler spor salonlarının olmazsa olmazlarıdır.Koşu bantları , bisikletler , stepper’lar , crosstrainer’lar , kürek makineleri’nin yanında direnç makineleri de vardır.Direnç makineleri kendi aralarında ikiye ayrılır.Plastik tutamaçlı makinalar ve çelik tutamaçlı makinalar olarak.Plastik tutamaçlı makinalar , çok ağır kilolar ile yapılan egzersizler için uygun değildir.Ağır kilolar ile çalışırken bilek bandı kullanmanız gerekecektir. Bu sebepten dolayı Çelik kulplu tutacaklar bilek bantlarının takılması ve kullanılması için daha uygundur.Plastik kaplı tutamacı olan makinalarda bilek bandı kullanılması mümkün değildir.Kayıt olacağınız merkezin makineleri çelik kollu olmalıdır.Çelik kolu makinelerin olduğu merkezleri tercih edin.Spor yaralanmalarının önüne geçmenin en iyi yolu Çelik tutamaçlı makinelerle çalışmaktır.

Kayıt olmayı planladığınız salonun zemini en önemli etkenlerin başında yer alır.Plastik malzemelerden oluşan , petrol ve türevleri kullanılarak üretilmiş olan zeminlerden uzak durunuz.Bu tür zeminler açık hava zeminleridir.Kapalı alanlarda ciddi akciğer problemlerine neden olabilir.Park ve bahçelerde kullanılan bu zeminler , çocukların düştükleri zaman yaralanmalarının önüne geçmek için düşünülmüştür.Kapalı alanlar için hiçde uygun olmayan bu zeminler , maliyeti düşük olması sebebi ile , bir çok spor salonu tarafından kullanılıyor.Kayıt olacağınız salonun zeminin parke olmasına dikkat edin.

Kayıt olduğunuz merkezin personel sayısı , olası sakatlanma risklerinin önüne geçmek için belirleyici olur.Personel bakımından yeterli merkezleri tercih edin.En önemli unsurların bir taneside , kayıt olacağınız merkezin antrenör’ü kimdir.Sizin yapacağınız programları belirleyen antrenörler , spordaki gelişiminize direk etki eder.Eğitimli ve sertifikalı antrenörlerin olduğu merkezleri tercih edin.Tanıdığınız kişilerden tavsiye alın.Dikmende spor salonu olarak hizmet veren işletmemiz , insanlar tarafından sıklıkla tercih ve tavsiye ediliyor.Tavsiylerin sporty’i işaret etmesi , makalemizin başında saydığımız özellikleri taşıdığı içindir.Form ve sağlık dolu günlerde görüşmek üzere.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Orçun dikili
Orçun dikili
1 Şubat 2017 09:16

Sporty spor ve sağlıklı yaşam kulübünün 7 yıldır üyesiyim. Çok memnunum. Ben ve aileme sporu sevdiren kaliteli hocaların olduğu bir salondur.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x