Ankarada Spor Salonu Tavsiyeleri

30 Eylül 2015 / Genel

İnsanımızın, yılın her döneminde kiloları ile mücadele etme gayesi içersinde olduğunu gözlemliyoruz. Ankara spor salonları, hemen hemen her ay, ipin ucunu kaçıran bireyler için dizayn edilmiş durumda, siz spor seven bireylere hizmet vermek için bekliyor. Kişileri bilgilendirmek için bu yazımızda Ankara’da spor salonu tavsiyeleri konusuna yer vereceğiz.

Ankara’da Spor Salonu Tavsiyeleri ve Özellikleri Nelerdir?

Ankara spor salonları Özellikleri düşünüldüğünde, her birey için alternatif olabilecek spor salonlarının varlığından rahatlıkla bahsedebiliriz. Aylık üyelik satışı yaparak hizmet veren salonlardan tutun, 3 ay, 6 ay ve 12 ay süreler ile satış yapan spor salonları Ankaralı spor seven kişiliklere yönelik çalışmalar ile siz spor seven bireylere sağlıklı ve zinde bir yaşam sunmayı hedefliyor. Spor yapmak, doğru tercihlerde bulunmak o kadar da kolay değil. Eskiden spor yapmış ve Ankara spor salonları bünyesinde bulunan herhangi bir spor salonundan hizmet almış kişi ya da kişiler, memnuniyetleri göz önünde bulundurulduğu zaman aynı spor salonunu tercih edip etmeyeceği fayda yarar analizleri sonucunda ortaya çıkıyor.

Peki Nedir Bu Fayda Yarar Analizleri?

Fayda, kişilerin hedefledikleri ve bekledikleri değişimi elde etmesi olarak düşünülebilir. Her bireyin spora giderken bir amacı vardır. Kimi kişiler spora kilo vermek için giderler, kimileri de sıkı ve kaslı bir yapıya kavuşmanın hayalini kurarak gideler. Fayda yarar analizleri, spor hizmetini sağlayan kayıt olmuş olduğunuz spor salonu antrenörleri tarafından her 4-6 hafta gibi süreler ile yapılarak siz spor yapan kişilere gelişim seviyeniz sizin de anlayacağınız şekilde anlatılmalı ve emekleriniz sonunda almış olduğunuz fayda ile bir sonraki program ve programlar için hedef  belirleyici olmalıdır.

Motivasyon ve moral olmalıdır. Bu fayda ve yarar analizleri siz hedefleri olan spor seven bireylerin aynı spor kulübünü ikinci kez tercih etme ihtimalini de belirliyor. Tercih etmiş olduğunuz  spor kulübünden tam memnuniyetli bir fayda sağlamanız tekrar kayıt olma döneminde yine aynı spor kulübünü tercih etmenize ve tanıdığınız kişilere tavsiye etmenize neden oluyor. Bir spor salonu müşterisine ne kadar iyi hizmet verirse uzun zamanda meyvesini de o kadar iyi alır. Tavsiyeler ile tercih edilen bir spor merkezi olur.

Ankara spor salonları özellikleri nasıl olmalıdır?

  • Temiz, hijyenik olmalıdır.
  • Isıtmalı, soğutmalı havalandırma sistemi olmalıdır.
  • Zemini parke, ahşap kaplı olmalı, petrol ve türevi ürünlerden üretilen pilastik yapılı malzemelerden olmamalıdır. Bir çok spor Kulübünün düşük maliyetli olması sebebi ile spor alanı zeminlerine parklarda kullanılan yumuşak yapılı petrolden üretilen açık hava zeminlerini kullanması, kapalı alanlarda tehlikeli hastalıklara yakalanmanıza sebep olur. Bu yapıda bir zemine sahip olan spor merkezlerinden uzak durun.
  • Makineler en son sistem malzemeler ile donatılmış ve ergonomik ölçüler kullanılarak üretilmiş olmalıdır. Piyasada en kaliteli olarak bilinen Pulse Fitness, Matrix, Technogym, Lifefitness gibi ürünlerin olduğu spor merkezlerini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.
  • Kayıt olmuş olduğunuz spor salonunun analizler yapan ve ölçü alan fitness koordinatörünün eğitim seviyesi çok önemlidir. Uzun zamandır spor yapan bireylerin tavsiyelerini dikkate almalısınız.
  • Spor merkezi havuzlu ise, yönetmeliğin belirlemiş olduğu standartlara uygun olarak işletiliyor olmalıdır. Ankara spor salonlarında havuzlu olarak hizmet veren spor salonları hakkındaki şikayetler göz ardı edilmemelidir.
  • Havuzlu spor salonu tercihinde bulunmak isteyen bireyler, devletimizin işlettiği havuzları tercih etmesi, hijyen ve temizlik anlamında sorun yaşamaması anlamına gelmektedir. Mümkünse sadece havuz hizmeti veren bir kulübün havuzundan faydalanın.
  • Kısa süreli aylık üyelikler, uzun zamana yayıldığında daha maliyetidir. Maliyet hesaplarını iyi yapmalısınız.
  • Grup çalışmaları ve çeşitleri fazla olan spor salonları, üyeliğiniz boyunca farklı hazlar yaşamanıza neden olur. Hizmet yelpazesine dikkat ederek yapacağınız  Ankara spor salonu tercihleri, bıkmadan spor yapmanız konusunda siz sağlığına ve fit görünümüne önem veren kişilere yardımcı olacaktır. Umarız Ankara’da spor salonu tavsiyeleri konulu yazımız bilinçli spor salonu üyesi olabilmeniz açısından faydalı olmuştur.

İnsanımızın bilinçli bir şekilde, doğru spor salonu tercihinde bulunabilmesi için derlediğimiz yazımızın daha çok kişiye ulaşması adına yorum yapmayı ve paylaşmayı ihmal etmeyiniz. Form ve sağlık dolu günler sizinle olsun. Fit kalın.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

4 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Orçun dikili
Orçun dikili
1 Şubat 2017 09:17

Helal olsun size. İnsanlara sporu sevdiriyorsunuz. Sayenizde sporu sevdik ve sağlık kazandık. Tebrik ediyorum sizleri ve çalışanlarınızı.

Fatih özdemir
Fatih özdemir
1 Şubat 2017 09:23

Ankara ve dikmenin en iyi kulübü olduğunuzu bizzet geldik ve gördük.

Aslı Aktan
Aslı Aktan
15 Şubat 2017 19:07

Sayenizde kaliteli hizmet nedir onu gördük değerli sporty işletmecileri. Çalışanlarınızla beraber her türlü övgüyü hak ediyorsunuz.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x