Ankara’da spor merkezi tavsiyeleri

12 Ocak 2016 / Genel
Ankara’da spor merkezi tavsiyeleri

Ankarada spor merkezi tavsiyleri insanlar için belirleyici özellikler sunuyor.Günümüz Türkiye’sinde neredeyse her köşe başında spor salonu açılmasına rağmen , insanlar güvenilir spor salonu bulamıyor.Ankaranın en iyi spor merkezi‘nde her kes spor yapmak ister.Yanlız iyi merkez , neye göre iyi ? Hangi merkez insanlar için belirli temel özellikleri bünyesinde bulunduruyor ? İnsanların spor salonlarında yaşadığı sorunlar neler ? Kişilerin spor salonu maceraları neden kısa soluklu oluyor ? Spor merkezlerinde olması gereken spor aletleri hangileridir ? Çankaya spor merkezleri’nde dikkat edilmesi gereken en önemli konu nedir ?

Ankara’da irili ufaklı bir çok spor merkezi açılıyor.Çoğu merkezin spor hikayesinin kısa sürmesi , acemi spor saloncuların bıkmadan usanmadan sektöre dahil olmasının önüne geçebilmiş değil.Ankara spor merkezleri , neden sıkça kapanan spor salonlarına sahne oluyor ? Tabiki bu sorunun en kolay cevabı , işi bilmeyen sporcu işletmeci.İşi bilmeyen derken , spor geçmişi yokta denebilir.Spor geçmişi olmayan , herhangi bir spor dalı ile ilgilenmemiş kişilerin spor salonu açması kadar , üzüntü verici bir durum yoktur.Bu kişilerin sektörde tutunması mümkün değildir.Spor salonu açmayı planlayan kişilerin ince eleyip sık dokuması , beraberine gelecek maddi ve psikolojik kaybın önüne geçmeye yetecektir.

Spor salonlarına bir umutla gelen insanların beklediği tek şey , sağlıklı ve zinde bir hayata adım atmaktır.Spor salonu kapısı aralamış insanların , spor salonlarına  çok da yük olduğu bir durum yoktur.Kayıt olduğu merkezlerden sadece hizmet beklerler.Gel görki durum hiçte öyle değildir.Çoğu merkez üyelerine uygun bir antrenman programı dahi veremiyor haldedir.Antrenman programı verip , o programı üyesine öğretmekle yükümlü olan merkezler , bu yükün altına pekde girmek istemiyor.İşin ucu hep kalifiye antrenör’e dayanıyor.Çoğu merkezde işi bilen antrenör bulmak , samanlıkta iğne aramaya benziyor.Ankaranın en iyi antrenörleri arasında gösterilen mustafa güler , her spor salonunun hayallerini süsleyen bir antrenör’dür.Mustafa güler gibi değerli antrenörlerin olduğu spor salonlarında , antrenman programları konusunda oldukça şanslı olursunuz.Mustafa güler kalitesinde bir antrenör’ün , çalıştığı kulübe maliyeti ortalama 5000 tl civarındadır.Çoğu spor merkezi bu maliyetlerden kaçmayı planladığı için , ucuza ve işi bilmeyen antrenör çalıştırma yolunu tercih etmiştir.

Spor merkezlerine kayıt olurken dikkat edilmesi gereken özellikler nelerdir ? 

 • Spor salonunun merdiven altı bir yer olmaması gerekir.
 • Basık ve havasız merkezlerin tercih edilmesi , sporunuzu olumsuz yönde etkiler.
 • Havalandırma bir spor salonunun olmazsa olmazıdır.
 • Temizlik , hijyen durumları en önemli özelliklerdir.
 • Spor salonu zemini , plastik , petrol türevi malzemelerden yapılmış olmamalıdır.Kapalı alanda uygulanan plastik kaplamalı zeminler ciddi sağlık sorunlarına davetiye çıkarabilir.
 • Makine kaliteleri , makine adeti , çalışabilirlik durumu göz ardı edilmemelidir.
 • Spor merkezi havuzlu ise , cankurtaran olmasına özen gösterilmelidir.
 • Havuz suyu temiz olmalıdır.
 • Havuz suyunu , belirli aralıklar ile yenileyen merkezleri tercih edin.
 • Spor salonlarında en çok şikayetin havuz suyunun pis olduğundan kaynaklandığını  unutmayın.
 • Spor salonunun antrenman programlarını düzenleyen ve üyelere öğreten antrenör’ü kimdir.Titizlikle araştırın.Spordaki gelişim grafiği‘niz antrenör’ünüze bağlıdır.

Spor salonlarına kayıt olurken tavsiyleri göz ardı etmeyin.Form ve sağlık dolu günlerde görüşmek üzere..

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x