Ankara Spor Salonlarında Fitness Sektörü

6 Ekim 2016 / Genel
Ankara Spor Salonlarında Fitness Sektörü

Ankara Spor Salonlarında Fitness Sektörü

Sağlıklı bir birey olabilmenin en temel kurallarından bir tanesidir, spor yaparak yaşamımızı idame ettirmek. Sadece sağlıklı ve dinamik olabilmeniz adına yapabileceğimiz bir çok aktivitenin olduğu Ankara spor salonları, içerisinde bir çok spor merkezini barındırmaktadır. Form tutabilmeniz için her bir kulübün hizmet yelpazesini ayrı ayrı güncellediği Ankara spor salonları, büyük küçük yüzlerce spor merkezinden oluşmaktadır.

Bu spor merkezlerinin, Ankara’da açılmaya başladığı ilk andan bu yana, ilerleyen zamanla birlikte yapısal farklılıklara bürünmeye başladığını gözlemliyoruz. Daha yolun başındayken body salonu diye adlandırılan bu spor alanları, zamanla birlikte, spor merkezi, spor salonu, spor kulübü, spor tesisi, spor kompleksi diye adlandırılmaya başlamıştır. Peki nelerdi Ankara spor merkezleri adı altında hizmet veren spor merkezlerinin kısa sürede bu kadar değişmesine neden olan faktörler. Şöyle bi baktığımızda, kısa süreli bu büyük değişimlerin nedenlerinin başında, insanların ihtiyaçlarındaki artış ve beklentilerindeki değişiklikler olduğunu gözlemliyoruz. Artık insanlarımızın son teknolojiye sahip fitness makinaları ile spor yapmak istediğini gözlemliyoruz. Artık insanımızın merdiven altı diye tabir edilen spor salonlarında spor yapmak istemediğini öğreniyoruz. İnsanlarımızın sporu sadece atletik vücuda sahip olmak için değil, daha çok sağlıklı olmak için yapmak istediğini gözlemliyoruz.

80’li yılların sonu, 90’lı yılların başında insanların hayatına yeni yeni girmeye başlayan egzersiz kültürünün, kısa sürede bu kadar yaygınlaşıp gelişmesi, bundan sonrada gelişeceğini anlamına geliyor. Fitness ve body sektörü bundan sonra daha ne kadar gelişir bilinmez, fakat insanların ihtiyaçlarında ilerleyen zamanla birlikte gelen değişiklikler olabileceğini tahmin edebiliyoruz. Bireylerin ihtiyaçları doğrultusunda gelişebilen merkezlerin ayakta kalabileceği Ankara spor salonları,  uzun yıllar başarılı faaliyetler sergileyebilmek adına antrenör faktörlerini iyi değerlendirmelidir. Antrenör bilgi ve becerilerinin, bireylerin en önem verdiği özellik olduğunu gözlemlediğimiz Ankara spor salonlarında, gerçek gelişime usta antrenörler ile ulaşıldığını görüyoruz. Egzersiz ve beslenme konusunda spor sever bireylere yardımcı olan antrenörler, gelişiminize yöne veren dokunuşları ile sporu yaşamınızın bir parçası haline getirmenize yardımcı oluyorlar. Antrenör seçimini iyi yapanların yapmayanlara oranla bir adım daha önde olduğu spor salonu sektöründe, hemen hemen her spor salonun uzman bir antrenörü olduğunu gözlemliyoruz. Form ve sağlık dolu yarınlara kavuşmanız dileği ile…

Mustafa GÜLER

TVGF 4.KADEME BAŞ ANTRENÖRÜ

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x