Dikmen’de Spor Yapmak

1 Haziran 2017 / Genel
Dikmen’de Spor Yapmak

Dikmen’de spor yapmak isteyenler için alternatiflerin bir hayli fazla olduğu Çankaya ilçesi, hem açık hava sor alanları bakımından zengin, hemde özel spor salonları açısından avantajlı seçenekleri spor severler ile buluşturan yapısı ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Dikmen’de Spor Yapmak İsteyenler İçin Tavsiyeler

Dikmen semtinin spor yapmayı seven insanlar ile dolu olduğundan önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Bu özelliği ile dikmen bölgesi açık hava spor alanları ile özel spor salonları bakımından oldukça zengin bir profile sahip. İnsanlar açık havada spor yapmak istediğinde ilk tercih ettiği spor alanı şüphesiz öveçler vadisi ile dikmen vadisidir. Öveçler vadisi konumu itibariyle dikmen, sokullu, öveçler gibi semtlere açık hava spor hizmeti sunmakta, spor ortamı bakımından binlerce insanı kendisine hayran bırakmaktadır. Binlerce spor sever haftanın belirli günleri öveçler vadisinde form tutup sağlık kazanmaktadır. Ankara büyükşehir belediyesi tarafından 2013 yılında hizmete giren öveçler vadisinde basketbol sahaları, tenis kortları, halı sahalar, çocuk spor alanları bulunmaktadır.

Dikmen Vadisi projesi Ankara büyükşehir belediyesi tarafından 90’lı yıllarda hizmete girmiş, Ankara’nın en büyük parkı ünvanını almıştır. 4 etap olarak planlanan dikmen vadisinin 3 etapı bitirilmiş durumda olup, içerisinde rekreasyon alanları bulunmaktadır. Koşu ve yürüyüş parkurları günün her saatinde spor severler tarafından kullanılmakta, insanlara konforlu spor yaşamı sunmaktadır. Bu özellikleri ile dikmende spor yapmak insanlara oldukça haz vermektedir. Sokullu’da spor yapmak isteyenler için en iyi seçenek Metin ALTIOK parkıdır. Sabahları yürüyüş ve koşu parkını kullanan onlarca spor severi görmek mümkün.

Dikmen’de Spor Salonu Özellikleri Nelerdir?

Dikmen ve sokulluda spor yapmak isteyenler için farklı alternatifler olarak karşınıza çıkabilecek spor salonu, pilates merkezi, Kick boks salonu, body ve fitness merkezi olarak çalışan onlarca merkezin varlığından bahsedebiliriz. Açık hava spor alanlarının aksine kapalı alanda gerçekleşen spor aktiviteleri, spor seven bireyler tarafından özellikle kış aylarında kullanılmaktadır. Çetin kış aylarının olmazsa olmaz mekanları olan spor salonları, günümüz şartlarında oldukça profesyonel aktiviteleri kişilere pazarlıyor. Bu özelliği ile dikmen spor salonlarının Ankara’da yerinin her zaman farklı olduğundan rahatlıkla söz edebiliriz. Spor salonu konseptinin pazara hakim olmaya başladığı ilk andan itibaren fenomenleşen spor branşı şüphesiz vücut geliştirme ve Fitness’dır. Bu iki ana spor branşını sırası ile Aerobik, Pilates, Kick boks ve Zumba takip etmektedir. Arada sırada farklı spor branşları sektöre sokulmaya çalışılmışsa da başarılı olunamamış ve insanlar tercihlerini temel branşlardan yana kullanmışlardır.

Dikmen’de spor salonu olarak hizmet veren kulüpler içerisinde 1 aylık üyelik satan merkezler, 1 ve 3 aylık üyelik satan merkezler, 6 ve 12 aylık üyelik satan merkezler ve 1, 3, 6,12 aylık üyelik satışı yapan merkezler bulunmaktadır. Hizmet sürelerinin uzaması ile birlikte alınacak olan hizmetinde doğru yönde artması olağandır. Dikkat edilmesi gereken hususların en önemlisi, spor hizmetinde kalite ilkesine önem veriliyor ise, üyelik süresinde çeşitli alternatifleri sunan merkezlerin iyi araştırılmasıdır. 1, 3, 6, 12 aylık üyelik alarak satış odaklı çalışan bir merkezin hizmette kalite ilkesi standartlarına göre çalıştığından söz etmek mümkün değildir. 6 ve 12 aylık üyelik alarak spor sever kitleye hitap eden merkezlerin tercih edilmesi, kaliteli hizmet alabilmenin en keskin yoludur. Haftanın 7 günü açık olan ve çalışma saatleri gün içerisinde 12 saat ve üzeri olan kulüpler tercih edilmeli, içerilerinde yer alan makineler, stüdyolar, duşlar, dolaplar, ve hijyen durumlarının üzerinde titizlikle durulmalıdır.

 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x