Dikmen Spor Salonları

18 Ağustos 2016 / Genel
Dikmen Spor Salonları

Spor yapmak, iskelet kas sisteminin mevcut yapısının geliştirilmesi, aerobik çalışmalar ile kalp kasının kuvvetlendirilerek bedenin güç ve direnç kazandırılması, bedensel performansın artırılması çalışmaları gibi bütün çalışmaların tamamını kapsamaktadır. Spor yapma faaliyeti bir çok çeşitli aktivite ile gerçekleşebilir. Bu aktiviteler dikmen spor salonları adı altında çalışa kulüpler için fitness, body, pilates, spinning gibi sporlardan ibarettir.

Sabahları 60 dakika yürüyen biriside spor yapmış kabul edilir, takım halinde futbol veyahut basketbol oynayan biriside. Yalnız 60 dakika yürüyen ile futbol oynayan birisinin yaptığı sporun yoğunluğu farklılıklar gösterebilir. İnsanlar için takım halinde spor yapma veya yürüyüş yapma gibi kısıtlı bir spor yaşamından söz edilemez. Günümüz yaşam alanlarında insanların rahatlıkla spor yapması için dizayn edilmiş salonlar mevcut. Bu salonlar her ilin değişik merkezleri ve semtlerinde hizmet veriyor. Lokasyonumuz Ankara’nın Çankaya ilçesi olması sebebiyle, dikmen semt sakinlerini bilgilendirmeye çalışacağız.

Dikmen spor salonları ve özellikleri

Dikmen spor salonları değişik yapılı, irili ufaklı, geniş ve dar çaplı çalışan, merdiven altı veya giriş üzeri katta çalışan bir çok spor merkezi ile insanlara sağlıklı yaşamın anahtarını sunmaya çalışan merkezler’den oluşuyor. Kimi salonlarda 1 adet koşu bandı, 1 adet bisiklet, 3 adet ağrılık makinesi ve dambıl setleri bulunuyorken, kimi salonlarda sayısı oldukça fazla spor ekipmanlarını bulmak mümkün. Yapısında fazla spor ekipmanları bulundurmayan salonların kalitesiz hizmet verdiğini söylemek yanlış olacaktır. Mevcut yapısı 100 metrekare üzerine kurulmuş, ekipman bakımından az olan merkezlerin nasıl kaliteden uzak olmadığından söz ediyorsak, aynı durum geniş çaplı çalışan merkezler içinde geçerlidir. Ortaya çıkan spor salonu tavsiyeleri, insanların küçük merkezler’de daha mutlu olduğunu ve bedensel anlamda daha iyi geliştiğini ortaya koyuyor. Bunun nedeni ilgi alaka durumu olabilir mi? Tabi ki ilgi alaka insanlar tarafından dile getirilen öncelikli istekler olarak göze çarpıyor. İlgi alaka istekleri sosyal medya platformlarında spor severler tarafından sıklıkla dile getirilmektedir. Geniş alan üzerine kurulan merkezlerin metrekaresi arttıkça insanları kontrol etme olasılığının azalması, spor salonu mağduru insanların oluşmasına neden olabilmektedir. Yeni açılan ve dikmen spor salonları adı altında hizmet veren, şikayet alan salonlar görmek mümkün. Hal böyle iken sistem, spor salonu tercihinde bulunacak olan sizleri daha akılcı hareket etmeye itiyor.

Hareket ve forma dayalı bir yaşam sürdürmek isteyenler için türlü alternatif salonların inşa edilmesi, beraberinde zorluklar da getirebilir. Bu zorlukları aşmasını bildikten sonra, alternatif salonları fırsata çevirebilmek sizin elinizde. Sağlığa ve dinamizme dayalı her ne yapıyorsanız yapın, akılcı hareket etmeye çalışın. Form ve sağlıklı bir hayat elde edebilmeniz dileğiyle…

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

13 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Gizem bircan
Gizem bircan
6 Eylül 2016 13:25

İsinin uzmanı bir spor merkezi. Gerek spor salonunu atmosferi, gerek antrenman progranları, gerekse grup çalışmaları çok güzel. İyi ki dikmende siniz.

Mustafa GÜLER sporty spor merkezi
Mustafa GÜLER sporty spor merkezi
1 Şubat 2017 20:26
Reply to  Gizem bircan

Teşekkür ederiz gizem hanım. Sizleri memnun edebildiysek ne mutlu bize. Hoşçakalın.

Çagla şat
Çagla şat
6 Eylül 2016 13:29

Harika bir yer

Ayten cingoz
Ayten cingoz
6 Eylül 2016 19:57

Ben fitigim duzeldi. Hocalar bilgili.

fıgen yenıce
fıgen yenıce
6 Eylül 2016 20:04

Gayet guzel temız bir yer. pılates ve zumba yı tavsıte ederım. Cok eglencelı. Aılece tercıh ettık.

Görkem şen
Görkem şen
6 Eylül 2016 20:51

Programlar başarılı. Vucudum sekillendi. Teşekkürler.

Ahmet ÖZTÜRK
Ahmet ÖZTÜRK
1 Şubat 2017 09:00

Ankara ve Dikmen’in en iyi spor salonusunuz. En kısa zamanda yanınızdayız. Şu an Dikmen’de başka bir salona kayıtlıyım ve süremin bitmesini bekliyorum. Bitsin geleceğim.

Mustafa GÜLER sporty spor merkezi
Mustafa GÜLER sporty spor merkezi
1 Şubat 2017 20:28
Reply to  Ahmet ÖZTÜRK

Teşekkür ederiz Ahmet bey. Siz nasıl isterseniz, her konuda yardımcı olmaya hazırız. Hoşçakalın.

Selda ÖZTÜRK
Selda ÖZTÜRK
14 Şubat 2017 09:09

Aynı konumda çalışan bir başka salona üye iken sporty adını sıkça duyuyordum. İyeliğimin bitmesini beklemeden kayıt olduğum sporty ile istediğim her şeye kısa bir süre içinde kavuştum. Mustafa hoca fitness’da harikalar yaratıyor, arzu hoca pilates ve zumbada. Daha başka ne istenir ki. Helal olsun sporty işletmesine.

13
0
Would love your thoughts, please comment.x